Negodā kritušais Blaters pēc Putina ielūguma dosies uz Pasaules kausu Krievijā

Korupcijas skandāla dēļ no futbola atstādinātais bijušais Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina ielūguma nākamvasar dosies uz Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, kas risināsies Krievijā, piektdien vēstīja aģentūra AFP. 

Blaters Pasaules kausa finālturnīra spēles klātienē ir vērojis kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem un negrasās savus ieradumus mainīt. Viņš gan vēl nav izlēmis, cik ilgu laiku uzturēsies Krievijā. 

"Es braukšu uz Pasaules kausu Krievijā. Saņēmu prezidenta Putina ielūgumu," teica 81 gadu vecais Blaters.

Blaters 17 gadus vadīja FIFA, līdz 2015.gadā pēc futbola vadībā atklātās koruptīvās sistēmas tika atstādināts. FIFA ētikas komiteja Blateru uz sešiem gadiem atstādināja par nepamatotu divu miljonu Šveices franku (1,8 miljonu eiro) pieņemšanu no toreizējā Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) vadītāja Mišela Platinī.

Šveicē turpinās izmeklēšana par Blatera lomu FIFA korupcijas lietā, un nav arī nepārprotami skaidrs, vai FIFA noteiktais sods nozīmē viņam aizliegumu apmeklēt spēles vai kādus citus pasākumus. 

Putina ielūgumu saņēma arī Platinī, kas 2016.gadā atkāpās no UEFA prezidenta amata pēc ētikas komitejas konstatētiem pārkāpumiem. Platinī bija atļauts 2016.gadā Francijā apmeklēt Eiropas čempionāta spēles, taču ar nosacījumu, ka viņš publiski būs nemanāms.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs piektdien paziņoja, ka Blaters un Platinī uz Pasaules kausa izcīņu Krievijā ir ielūgti kā Putina "veci draugi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti