Neapturamie beļģi skaisti uzveic Tunisiju, pa diviem vārtiem iesit Azārs un Lukaku

Uzbrukumā neapturamā Beļģijas valstsvienība sestdien Maskavā ar 5:2 uzveica Tunisijas futbolistus un izcīnīja divās spēlēs otro rezultatīvo uzvaru G grupā, praktiski jau nodrošinot dalību astotdaļfinālā. Pa diviem vārtiem Beļģijai guva Edens Azārs un Romelu Lukaku.

Beļģi mazliet vairāk kā stundas ceturksnī ieguva divu vārtu pārsvaru, tomēr Tunisijas izlase ātri vienus vārtus atguva, tobrīd kliedējot bažas, ka uzvarētājs mačā varētu jau būt zināms. Taču Lukaku otrie vārti spēlē puslaika kompensācijas laika beigās ļāva Beļģijai pārtraukumā doties ar drošāku vadību. Otrā puslaika sākumā neapturamais Azārs panāca jau 4:1, bet vēl pa reizei sāncenši ar vārtu guvumiem apmainījās jau mača izskaņā.

Par pārkāpumu pret Edenu Azāru beļģi iegūst tiesības uz 11 metru soda sitienu

Jau 5.minūtē Siams ben Jusefs uz soda laukuma sānu robežas nogāza Beļģijas pussargu Azāru un tiesnesis norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi, neraugoties uz tunisiešu protestiem.

Edens Azārs realizē Beļģijai 11 metru soda sitienu

Azārs pats nekļūdīgi 11 metru sitienu realizēja.

Edens Azārs netrāpa no labas pozīcijas

Vēl viena laba iespēja Azāram bija 13.minūtē, taču tā palika neizmantota, futbolistam netrāpot labi pa bumbu.

Romelu Lukaku panāk 2:0

Savukārt Lukaku 16.minūtē ātrā uzbrukumā aizsarga aizsegā no soda laukuma robežas izdevās teicams sitiens vārtu apakšējā stūrī.

Dilans Bronns gūst pirmos vārtus Tunisijai

Tikai pāris minūtes vēlāk pēc Vabi Hazri izpildīta soda sitiena ar galvu no beļģu vārtu priekšas precīzi sita Dilans Bronns, samazinot rezultāta starpību.

Janikam Karasko neizdodas pārspēt tunisiešu vārtsargu

Tikpat ātri beļģi būtu varējuši atjaunot divu vārtu pārsvaru, ja vien Janika Karasko no gaisa sistu bumbu netvertu vārtsargs Faruks ben Mustafa.

Nopietna trauma liedz spēli turpināt Dilanam Bronnam

Pirmā puslaika vidū aizsardzības epizodē spēle beidzās ceļgalu nelāgi savainojušajam tunisiešu vārtu guvējam Bronnam, kuru no laukuma aiznesa nestuvēs.

Romelu Lukaku nostiprina beļģu vadību ar trešajiem vārtiem

Beļģi gan ik pa laikam noorganizēja zibensātrus triecienus un vienā no tiem puslaika izskaņā Lukaku tika izvirzīts viens pret vārtsargu un vēlreiz pārspēja ben Mustafu.

Edens Azārs panāk 4:1

Lai gan tunisieši meklēja laimi arī pie pretinieku vārtiem un apdraudēja Tibo Kurtuā cietoksni, beļģu žilbinošais ātrums un saspēle izvērtās neapturama 51.minūtē. Azārs pēc Kevina de Bruines tālas piespēles izrāvienā pa centru apspēlēja arī vārtsargu un, noturējies kājās soda laukumā, raidīja bumbu vārtos.

Janiks Karasko sit nedaudz garām vārtu stūrim

Ben Mustafa būtu bezspēcīgs glābt 62.minūtē pēc Karasko sitiena tālajā stūrī, ja vien iegrieztā bumba neaizlidotu mazliet garām mērķim.

Jasins Meria izsit bumbu no Tunisijas vārtu līnijas

Beļģiem vairs, šķiet, nebija citu iespēju, kā gūt vārtus 76.minūtē, kad Mišī Bačuai sita jau tukšos vārtos, bet līdz bumbai pie līnijas aizsniedzās tunisiešu pussargs Jasins Meria.

Mišī Bačuai trāpa pa pārliktni

Iespējas beļģiem sekoja viena otrai. Karasko sitienu 80.minūtē atvairīja ben Mustafa, bet pie bumbas tikušais Bačuai no tuvas distances trāpīja pa vārtu pārliktni.

Vēl vienu Mišī Bačuai sitienu atvaira vārtsargs

Bačuai neveiksmju sērija turpinājās minūti vēlāk, kad viņa sitienu no vārtu priekšas atvairīja vārtsargs.

Mišī Bačuai visbeidzot tiek pie vārtu guvuma

Visbeidzot mača izskaņā gandarīts varēja justies arī Bačuai, kurš soda laukumā noslēdza Juri Tielemansa labu piespēli.

Tunisija cīnās līdz beigām - Vabi Hazri gūst otros vārtus

Taču tas vēl nebija viss - Tunisijas izlase apliecināja, ka negaida vienkārši spēles beigas. Soda laukumā rezultatīvi pēdējā uzbrukumā nospēlēja Hazri.

Par vienu no turnīra favorītiem uzskatītā Beļģija grupas kārtu sāka ar iespaidīgu uzvaru pār Panamu (3:0), turpretim Tunisijas izlase piekāpās Anglijai (1:2). Otrās kārtas spēles G grupā noslēgsies svētdien, kad Ņižņijnovgorodā tiksies Anglija un Panama.

Vēlāk sestdien notiks divas spēles F grupā - Rostovā plkst. 18 tiksies Dienvidkoreja un Meksika, turpretim neveiksmīgi turnīru sākusī Pasaules kausa īpašniece Vācija plkst. 21 Sočos sāks maču pret Zviedrijas valstsvienību.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.