Mesi iesit trīs vārtus «Barcelona» uzvarā Čempionu līgā

Par labāko futbolistu pasaulē atzītais Argentīnas uzbrucējs Lionels Mesi trešdien karjerā 80. spēli Čempionu līgā atzīmēja ar trim vārtiem "Barcelona" uzvarā 4:0 pār Nīderlandes "Ajax" grupu kārtas pirmajā cīņā. Iesisto vārtu krājumu Eiropas spēcīgāko klubu turnīrā Mesi palielināja līdz 62 precīziem trāpījumiem.

Mesi "Camp Nou" stadionā rezultātu atklāja 22. minūtē ar soda sitienu, bet 55.minūtē ātrā uzbrukumā divkāršoja mājinieku pārsvaru. Spēlē trešos vārtus pēc centrējuma ar galvu 69.minūtē guva Žerārs Pikē, savukārt Mesi 15 minūtes pirms cīņas beigām noformēja sev hettriku.

Čempionu līgā visu laiku rezultatīvākais futbolists Rauls Gonsaless 144 spēlēs ir guvis 71 vārtus. Savukārt Mesi ir vienīgais, kurš Čempionu līgā pa trim vārtiem ir iesitis četrās spēlēs.

Citās trešdien notikušajās grupu kārtas spēlēs pirmo reizi ar zaudējumu turnīru sāka "Chelsea" futbolisti, kas Londonā ar 1:2 piekāpās "Basel", ļaujot Šveices klubam pirmo reizi uzvarēt spēlē Anglijā.

Neveiksmi piedzīvoja pērnās sezonas finālisti Dortmundes "Borussia", Itālijā ar 1:2 atzīstot "Napoli" pārākumu. Dortmundes komanā noraidījumus nopelnīja gan vārtsargs Romans Veidenfellers par pretinieka nogāšanu, gan treneris Jurgens Klops par tiesneša lēmuma pārāk emocionālu apstrīdēšanu.

Septiņkārtējie turnīra uzvarētājiem Itālijas AC "Milan" ar 2:0 mājās uzvarēja Skotijas "Celtic" futbolistus, turpretim Marseļā Londonas "Arsenal"ar 2:1 guva virsroku pār vietējo "Olimpique". Smagu zaudējumu cieta Krievijas klubs Sanktpēterburgas "Zenit", kas izbraukumā Spānijā ar 1:3 piekāpās Madrides "Atletico".