Mesi atzīst par aizdomās turamo lietā par izvairīšanos no nodokļiem

Spānijas tiesa futbola superzvaigzni argentīnieti Lionelu Mesi ceturtdien oficiāli atzina aizdomās turēto apsūdzībās saistībā ar nodokļu nemaksāšanu un viņam nosūtīta pavēste ierasties tiesā 17.septembrī, paziņoja Barselonas prokuratūra.

Mesi, kas 24.jūnijā svinēs savu 26.dzimšanas dienu, un viņa tēvs Horhe Horasio tiek apsūdzēti par nodokļos nenomaksātiem vairāk nekā četriem miljoniem eiro.

Spānijas finanšu noziegumu prokuratūra 12.jūnijā iesniedza dokumentus tiesā Katalonijā saistībā ar apsūdzībām, ka „Barcelona” uzbrucējs un viņa tēvs laikā no 2006.līdz 2009.gadam krāpušies ar ienākumiem, kas saņemti no četrkārtējā Pasaules gada spēlētāja zīmola izmantošanas.

Prokuratūra apgalvo, ka Mesi un viņa tēvs izvairījās no nodokļu maksāšanas Spānijā, futbolista zīmola tiesības nododot par nodokļu paradīzēm dēvētās valstīs, piemērām, Belizā un Urugvajā, reģistrētiem uzņēmumiem.

Prokuratūra apgalvo, ka izmantojot Mesi tēva izveidoto shēmu 2007.gadā Spānijas valsts tika apkrāpta par 1,06 miljoniem eiro (745 tūkstošiem latu), 2008.gadā - par 1,57 miljoniem eiro (1,1 miljonu latu), bet 2009.gadā - par 1,53 miljoniem eiro (1,08 miljoniem latu).

Horasio shēmu izveidojis 2005.gadā pirms viņa dēlam palika 18 gadu, paziņoja prokuratūra, piebilstot, ka Mesi vēlāk piekrita tēva darbībai.

Ar Mesi zīmolu saistītās tiesības ietver līgumus ar „Barcelona”, banku grupu „Banco Sabadell”, pārtikas ražotāju „Danone”, sporta preču ražotāju „Adidas”, atspirdzinošo dzērienu ražotāju „Pepsi-Cola”, kosmētikas ražotāju „Procter & Gamble” un pārtikas ražotāju „Kuwait Food Company”.

Prokuratūras sūdzībā norādīts, ka Mesi ienākumi no zīmola tiesībām 2007.gadā sasniedza 2,56 miljonus eiro (1,8 miljonus latu), 2008.gadā - 3,82 miljonus eiro (2,7 miljonus latu) un 2009.gadā - 3,8 miljonus eiro (2,7 miljonus latu).

Barselonas prokuratūra paziņoja, ka tiesnesis ceturtdien ir sūdzību pieņēmis un abiem aizdomās turētajiem 17.septembrī jāierodas tiesā.

Mesi un viņa tēvs visas apsūdzības noliedz, bet futbola kluba „Barcelona” prezidents Sandro Rozells paziņoja, ka klubs nešaubās par to, ka uzbrucējs nav vainīgs apsūdzībās.

Iespējamās apsūdzības ir iedragājušas Mesi reputāciju. Ilgstoši tika uzskatīts, ka viņš ir viens no pieticīgākajiem spēlētājiem pasaules futbola elitē.

Šomēnes izdevums „Forbes” ierindoja Mesi 10.vietā pasaules sporta zvaigžņu sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti