Marseļas «Olympique» papildlaikā nodrošina Eiropas līgas finālu pret Madrides «Atletico»

Francijas futbola klubs Marseļas "Olympique" ceturtdien UEFA Eiropas līgas pusfināla atbildes spēlē vien papildlaikā pieveica Austrijas čempioni "Salzburg", bet finālā to gaida duelis pret Spānijas komandu Madrides "Atletico".

UEFA Eiropas līgas fināls notiks 16.maijā Francijas pilsētā Lionā.

"Olympique" pusfināla atbildes spēlē izbraukumā cieta neveiksmi papildlaikā ar 1:2 (0:0, 0:2), bet divu maču summā uzvarēja ar 3:2.

Uzvaru mača 116.minūtē Francijas klubam nodrošināja portugālis Rolandu.

Pirmais puslaiks starp abām komandām aizritēja diezgan vienmuļā futbolā, nevienai vienībai neizceļoties ar vērā ņemamām vārtu gūšanas iespējām.

Situācija krietni izmainījās otrajā puslaikā, jo cīņa starp abām vienībām bija krietni aktīvāka, bet iniciatīva piederēja "Salzburg" futbolistiem. Rezultātu cīņas 53.minūtē ar lielisku reidu, apspēlējot vairākus pretiniekus, atklāja mājinieku spēlētājs Amadū Aidara, bet tikai 12 minūtes vēlāk "Olympique" futbolists Bunā Sars bumbu kļūdaini raidīja savos vārtos.

Līdz ar to Austrijas čempioni divu spēļu summā bija izlīdzinājuši rezultātu, turklāt viņiem bija pāris iespējas pamatlaika turpinājumā izraut uzvaru, kas gan netika izmantotas.

Pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, bet papildlaikā vienības spēlēja diezgan piesardzīgi. Lai arī šķita, ka uzvarētājs tiks noskaidrots 11 metru sitienu sērijā, 116.minūtē Marseļas komandas labā vārtus pēc stūra sitiena guva Rolandu.

Zīmīgi, ka šajā situācijā tiesneši pieņēma kļūdainu lēmumu, piešķirot stūra sitienu, kuram nemaz nevajadzēja būt.

Marseļas klubs 1993.gadā kļuva par spēcīgāko Eiropā, bet otrajā prestižākajā kontinenta turnīrā tas nav triumfējis, lai gan divreiz spēlējis finālā.

Tikmēr Zalcburgas klubs līdz šim vienīgo reizi Eiropas otrā nozīmīgākā klubu turnīra finālā spēlējis 1994.gadā, toreiz divu spēļu summā piekāpjoties Itālijas grandam Milānas "Inter".

Savukārt otra UEFA Eiropas līgas pusfināla atbildes mačā "Atletico" savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Londonas "Arsenal" no Anglijas, divu spēļu summā triumfējot ar 2:1.

Vienīgos vārtus pirmā puslaika kompensācijas laikā iesita Djegu Kosta.

"Atletico" uzvaru guva pat bez sava galvenā trenera Djego Simeones, kurš pirmajā spēlē Londonā tika izraidīts uz tribīnēm un līdz ar to saņēma diskvalifikāciju uz atbildes cīņu.

"Arsenal" šo maču uzsāka aktīvāk, tomēr pretinieku vārtsargu Janu Oblaku pārspēt neizdevās, turklāt jau cīņas sākumā traumu guva Londonas kluba Francijas izlases aizsargs Lorāns Kosjeļni, kurš tika nomainīts un kuram vēlāk tika konstatēts Ahilleja cīpslas plīsums. Līdz ar to viņš nevarēs piedalīties vasarā gaidāmajā Pasaules kausa finālturnīrā.

Pirmā puslaika otrajā pusē jau aktīvāk uzbruka "Atletico", kas vainagojās panākumiem, kad ātrā pretuzbrukumā izcēlās Kosta.

Lai arī "Arsenal" atradās iedzinējos, otrajā puslaikā tai neizdevās atspēlēties, turklāt nevedās arī ar vārtu gūšanas momentu izveidošanu.

Kopš 2004.gada UEFA Eiropas līgā astoņas reizes triumfējušas Spānijas komandas, citu valstu vienībām to šajā laikā iespējot vien sešreiz.

Pērn turnīrā uzvarēja Anglijas premjerlīgas klubs Mančestras "United", kas finālā ar rezultātu 2:0 pārspēja titulēto Nīderlandes komandu Amsterdamas "Ajax".