«Manchester United» futbola Čempionu līgā startē ar uzvaru pār pērno finālisti PSG

Anglijas premjerlīgas komandas Mančestras "United" otrdien UEFA Čempionu līgas 2020./21.gada sezonas pirmajā spēlē pašā galotnē iesita vārtus un izcīnīja minimālu uzvaru pār titulēto Parīzes "Saint-Germain" (PSG). "United" šīs sezonas pirmajā H grupas spēlē viesos ar 2:1 uzvarēja PSG.

Mančestras komanda vadībā izvirzījās 23.minūtē, jo divas minūtes iepriekš soģis uz PSG vārtiem nozīmēja "pendeli". Bruno Fernandess devās izpildīt soda sitienu, kuru pēc brīža atvairīja Keilors Navass, taču tiesnesis norādīja, ka sitiens ir jāatkārto. Otrajā piegājienā Fernandess bija nekļūdīgs.

Spēles 55.minūtē pēc stūra sitiena izspēles rezultāts kļuva neizšķirts, jo "United" spēlētājs Antonī Marsiāls bumbu ar galvu ieraidīja savos vārtos. Uzvaras vārtus "United" izdevās gūt trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, kad Markuss Rešfords pie soda laukuma atrāvās no sedzēja un izdarīja spēcīgu sitienu pa zemi, kuru Navass kreisajā stūrī nespēja aizskart.

Vēl šajā grupā Vācijas komanda "Leipzig" savā laukumā ar 2:0 pieveica Stambulas "Bašakšehir". Leipcigas komandā 16. un 20.minūtē izcēlās spānis Andželino.

Citviet E grupas duelī Londonas "Chelsea" mājās spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar "Sevilla" no Spānijas.

Tikmēr "Lazio" F grupas pirmajā spēlē mājās ar 3:1 uzvarēja vienu no bundeslīgas spēcīgākajām komandām "Borussia".

Itālijas komandai vadības grožus izdevās pārņemt jau sestajā minūtē, kad izcēlās Čiro Immobile. Hoakims Korea soda laukumā iepretim vārtiem bumbu nogādāja pie Immobiles, kurš brīdi vēlāk sita nekļūdīgi. Vācijas komanda otros vārtus zaudēja 23.minūtē, jo Marvins Hics bumbu novirzīja nevis pāri vārtiem, bet gan vārtu tīklā.

Trešos vārtus "Lazio" komandas labā 76.minūtē iesita Žans Akpa-Akpro, bet piecas minūtes iepriekš 1:2 panāca norvēģu talants Ērlings Brauts-Holanns.

Savukārt G grupā Turīnas "Juventus" viesos ar 2:0 uzvarēja Kijevas "Dinamo".

Turīnieši pirmajā puslaikā vairākkārt uzbrukuma pretinieku vārtiem, taču Georgijs Buščans bija uzdevumu augstumos. Ukraiņu vārtsargs pirmo reizi tika pārspēts 46.minūtē, kad pēc Dežana Kuluševska sitiena vēl viena iespēja krietni tuvāk vārtiem bija Alvaro Moratam. Spāņu uzbrucējs vēl vienus vārtus iesita sešas minūtes līdz mača beigām, kad soda laukumā centrēto bumbu ar galvu novirzīja vārtos.

"Juventus" komandai šajā duelī palīdzēt nevarēja slavenais portugālis Krištianu Ronaldu, jo viņam pirms nedēļas noteica saslimšanu ar Covid-19. Savukārt Andrea Pirlo Čempionu līgā pie "Juventus" stūres debitēja ar uzvaru.

Otrā šīs grupas spēlē "Barcelona" mājās ar 5:1 sagrāva Budapeštas "Ferencvaros".

Barselonas komandā otros vārtus guva Ansumane Fati, tādējādi kļūstot par pirmo futbolistu pasaulē, kuram pirms 18 dzimšanas dienas Čempionu līgas turnīrā izdevies gūt divus "golus". Vēl Barselonas komandā izcēlās kapteinis Lionels Mesi, Musa Dembelē, Pedri un Felipe Koutinju.

70.minūtē "pendeli" iesita Ihors Haratins. Viņš pie šīs iespējas tika, jo minūti iepriekš par pretinieka turēšanu sarkano kartīti saņēma Žerārs Pikē.

UEFA Čempionu līgas šīs sezonas uzvarētājs tiks 29.maijā tiks noskaidrots Stambulā, kas pagājušajā sezonā Covid-19 dēļ nevarēja uzņemt finālistes.

Pagājušajā sezonā Minhenes "Bayern" finālā ar 1:0 uzvarēja Parīzes "Saint-Germain".