Maksimenko: Ar pārcelšanos uz Polijas futbola čempionātu esmu apmierināts

Latvijas futbola izlases aizsargs Vitālijs Maksimenko ir apmierināts ar savu starpsezonā pieņemto lēmumu pārcelties uz Polijas augstākās līgas vienību Ņidzicas "Termalica", aģentūrai LETA sacīja spēlētājs.

Pašlaik 27 gadus vecais Maksimenko jūnijā pievienojās "Termalica" komandai, ko pārstāv cits Latvijas futbolists Vladislavs Gutkovskis, bet pirms tam viņš pārstāvēja Austrijas bundeslīgas klubu "Mattersburg", kur gan beigās nespēja tikt pie pienācīga spēles laika.

""Termalica" klubs Polijas ekstraklasē spēlē trešo sezonu. Ar katru gadu tas investē arvien lielāku naudu, piesaista spēlētājus no ārzemēm. Viņi grib uzbūvēt labu komandu. Jā, varbūt pašlaik neklājas tik labi, jo kopvērtējumā esam 13.vietā, bet komandai uzstādīts mērķis iekļūt labāko astoņniekā. Sezonas otrajai pusei gatavosimies ļoti nopietni, turklāt domāju, ka būs pārmaiņas arī sastāvā," norādīja Maksimenko.

"Nevarētu teikt, ka mēs būtu pastarīši. Šajā līgā klubu spēku samērs ir diezgan līdzvērtīgs. Jā, trīs četras komandas ir ļoti spēcīgas, bet pārējie ir vienādi - mēs varam uzvarēt arī vairākas vietas augstāk esošu vienību vai arī zaudēt lejasgala futbolistiem," uzskata Maksimenko.

Latvijas futbola izlases aizsargs izteicās, ka lielākā starpība starp Polijas un Austrijas čempionātiem ir stadioni un atmosfēra tajos.

"Austrijā tikai trim lielākajiem klubiem bija forši stadioni, kamēr pārējiem bija nedaudz veci un mazi. Tikmēr Polijā lielu stadionu ir krietni vairāk, turklāt katram no augstākās līgas klubiem ir pamatīga fanu bāze. Mačos pret Varšavas "Legia", Krakovas "Wisla", Poznaņas "Lech" vienmēr atmosfēra ir ļoti skaļa un patīkama," priecīgs bija Maksimenko. "Esmu diezgan apmierināts ar došanos uz Poliju. Tādās Rietumeiropas valstīs kā Polija, Austrija, Nīderlande, Beļģija futbola līmenis ir diezgan līdzīgs."

Pašlaik Polijas čempionātā ir iestājies ziemas pārtraukums, turnīram atsākoties vien februārī.

"Nekādu veselības problēmu pēdējos mēnešus nav bijis. Jūtos labi, esmu labā formā, ko teica arī kluba treneris un vadība. Pat negribēju šo ziemas pārtraukumu, jo biju iegājis ritmā un spēlēju labi. Gribēju spēlēt vairāk un vairāk," uzsvēra Maksimenko. "Pirmos divus mēnešus Polijā varbūt bija nedaudz grūti iejusties, jo nespēlēju tik daudz, cik vēlējos. Pēc tam jau klājās labāk, negribēju apstāties."

Tikmēr "Termalica" vienību pārstāv arī uzbrucējs Gutkovskis, kurš ceļgala traumas dēļ nav spēlējis kopš septembra. Maksimenko atklāja, ka pēc ziemas pārtraukuma Latvijas futbolists atgriezīsies pirmās komandas treniņos.

"Gaidīsim no Vladislava vārtus, jo pagaidām mums uzbrukumā diez ko labi neklājas," atzina Maksimenko

Savukārt Latvijas izlasē, kur Maksimenko kļuvis par stabilu vērtību, aizsargs 35 spēlēs guvis vienus vārtus.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti