Madrides «Real» futbolisti izcīna piekto trofeju - klubu Pasaules kausu

Madrides "Real" futbolisti klubu Pasaules kausa finālā sestdien Abūdabī ar 1:0 uzvarēja Brazīlijas "Gremio" un izcīnīja trofeju, ko savā īpašumā varēs paturēt vēl uz gadu. Spānijas karaliskais klubs pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē kalendārajā gadā uzvarēja piecos turnīros, turklāt ir pirmā komanda, kas klubu Pasaules kausu ieguvusi divas reizes pēc kārtas.

Uzvaru Madrides "Real" nodrošināja Krištianu Ronaldu gūti vārti 53.minūtē, realizējot tiešo brīvsitienu.

Ronaldu atrod spraugu "Gremio" futbolistu mūrī

Ronaldu bija gatavs svinēt arī sešas minūtes vēlāk, tomēr otrs viņa vārtu guvums netika ieskaitīts tiesneša saskatītas aizmugures dēļ.

Otrs Ronaldu vārtu guvums netiek ieskaitīts

Izcilu spēli uzvarētājiem aizvadīja arī Luka Modričs, un viņš bija tuvu vārtu guvumam 65.minūtē, tomēr vārtsargs Marselu Grohe pēc horvātu futbolista sitiena skāra bumbu un tā atsitās pret vārtu stabu. Modriču turnīra noslēgumā atzina par klubu Pasaules kausa labāko spēlētāju.

Bumba pēc Modriča sitiena trāpa pa vārtu stabu

Iepriekš šogad "Real" uzvarēja arī Čempionu līgā, Spānijas čempionātā, Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Superkausā un Spānijas Superkausā. Arī Čempionu līgas finālā un Spānijas Superkausā "Real" ar gūtiem vārtiem izcēlās Ronaldu.

Trešo vietu klubu Pasaules kausā ieguva Meksikas "Pachuca", kas sestdien ar 4:1 pārspēja mājiniekus Apvienoto Arābu emirātu komandu "Al Jazira".

Klubu Pasaules kausa izcīņa notiek kopš 2000.gada, un trešo reizi turnīru uzņēma Apvienotie Arābu Emirāti. Par klubu Pasaules kausa ieguvējiem ir kļuvušas tikai Eiropas un Dienvidamerikas komandas. Desmit trofejas nu ir eiropiešu rēķinā, bet uz Dienvidameriku kauss ir ceļojis četras reizes.