Madrides «Real» bez grūtībām pieveic PSG un iesoļo Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Pagājušās sezonas turnīra uzvarētāja Madrides "Real" no Spānijas otrdien UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla atbildes spēlē ar 2:1 (0:0) viesos pieveica Francijas vicečempioni Parīzes "Saint-Germain" (PSG) un iesoļoja ceturtdaļfinālā, ko sasniedza arī Anglijas komanda "Liverpool".

Divu maču summā "Real" astotdaļfinālā guva virsroku ar 5:2. Tikmēr "Liverpool" otrdien atbildes cīņā savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Portugāles klubu "Porto", bet divu spēļu summā triumfēja ar pārliecinošo 5:0.

Mačā Parīzē vārtus "Real" labā guva Krištianu Ronaldu un Kazemīru, kamēr PSG rindās atzīmējās Edinsons Kavani.

Lai arī pēc pirmās spēles iedzinējos atradās PSG futbolisti, atbildes mača sākumā viņiem vārtu gūšanas iespējas radīt neizdevās. Turklāt atsevišķos brīžos bīstamāk uzbruka tieši "Real" - pēc viena no stūra sitieniem pirmajā puslaikā tālu no rezultāta atklāšanas nebija viesu kapteinis Serhio Ramoss, bet vēl vienā uzbrukumā pēc Karima Benzemā sitiena teicami nospēlēja vārtsargs Alfonss Areola. Parīzes klubs šķietami vairāk kontrolēja bumbu, tomēr Madrides komanda apstiprināja savu favorītu statusu, atbildot ar draudīgākām saspēlēm un teicamu aizsardzību.

Pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem, bet otrā puslaika sākumā Parīzes kluba līdzjutēji tribīnēs lika lietā pirotehniku, kā rezultātā pie mājinieku vārtiem radās pamatīgi dūmi. Tas "Real" futbolistiem pretinieku cietokšņa saskatīšanai gan netraucēja, jo 51.minūtē pēc Dani Alveša kļūdas viesi metās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar centrējumu un precīzu Ronaldu sitienu ar galvu, viņam atklājot šī dueļa rezultātu.

Ronaldu līdz ar to kļuvis par otro futbolistu UEFA Čempionu līgas vēsturē, kuram izdevies gūt vārtus deviņos šī turnīra mačos pēc kārtas. Iepriekš tad 2002./03.sezonā izdevās nīderlandietim Rūdam van Nistelrojam.

PSG savas izredzes vēl vairāk samazinājās, kad muļķīgu sarkano kartīti 66.minūtē nopelnīja Marko Verati - viņš pēc it kā nefiksēta pārkāpuma pārāk agresīvi metās diskutēt ar tiesnesi, kā rezultātā tika pie otrā dzeltenā "plākstera". Piecas minūtes vēlāk mājinieki ne bez veiksmes palīdzības gan panāca izlīdzinājumu, jo bumba pēc rikošeta trāpīja pa Kavani un nonāca vārtos.

Laukumā gan bija vērojama līdzvērtīga cīņa, tomēr bīstamāki uzbrukumi padevās "Real" futbolistiem. 80.minūtē Kazemīru ar rikošeta palīdzību no jauna vadībā izvirzīja Madrides klubu, turklāt arī pēc tam viesi vēl vairākas reizes nopietni apdraudēja Parīzes kluba vārtus.

PSG un "Real" komandu pirmajā duelī pirms trijām nedēļām pārāki ar rezultātu 3:1 bija Madrides futbolisti, divus vārtus gūstot Ronaldu.

PSG izredzes uz ceturtdaļfinālu mazināja brazīliešu superzvaigznes Neimara pēdas savainojums. Sestdien viņa lauztajai pēdai tika veikta operācija un kļuvis zināms, ka futbolists nevarēs trenēties vismaz sešas nedēļas, turklāt kopējais rehabilitācijas periods var ieilgt līdz pat trim mēnešiem.

"Real" apakšgrupu turnīrā savā grupā palika otrā aiz Anglijas premjerlīgas kluba Totenhemas "Hotspur", kamēr PSG izcīnīja uzvaru un ar 25 gūtajiem vārtiem bija rezultatīvākā šajā stadijā. Tikmēr Madrides komandas portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu ar deviņiem gūtiem vārtiem bija ražīgākais apakšgrupu turnīrā, kamēr PSG rindās pa sešiem precīziem sitieniem bija Neimaram un Kavani.

PSG pērn astotdaļfināla pirmajā duelī ar 4:0 sagrāva "Barcelona" komandu, bet pēc tam viesos kaunpilni izlaida ievērojamo pārsvaru un piekāpās ar 1:6, ciešot neveiksmi divu spēļu summā. Toreiz ar diviem vārtiem mača beigās atzīmējas Neimars, kurš vasarā no "Barcelona" pārgāja uz PSG.

Šosezon nestabilais sniegums licis "Real" tikpat kā atvadīties no cerībām aizstāvēt Spānijas čempionu titulu. Kopvērtējumā karaliskais klubs ar 54 punktiem 27 spēlēs ir trešajā pozīcijā, līderei "Barcelona" zaudējot 15 punktus. Turpretī PSG dodas pretī Francijas čempionu titula atgūšanai, šobrīd kopvērtējumā par 14 punktiem apsteidzot iepriekšējās sezonas uzvarētāju "Monaco".

Ceturtdaļfinālā otrdien iekļuva arī "Liverpool", kas savā laukumā nospēlēja 0:0 ar "Porto". Pirmajā mačā viesos Anglijas klubs triumfēja ar 5:0, jau tad teju nodrošinot vietu nākamajā UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra nākamajā kārtā.

Lai arī mačs starp abām komandām iesākās līdzvērtīgā cīņā, ar laiku iniciatīva pārgāja "Liverpool" pusē, turklāt 18.minūtē teicama iespēja atklāt rezultātu bija senegālietim Sadio Manē, kura sitiens gan lidoja pāri vārtiem. Pirmā puslaika turpinājumā viņš vēla pāris reizes bija uzbrukuma smailē, bet rezultāts pēc pirmajām 45 minūtēm tā arī palika neatklāts.

Kopumā gan komandas šajā spēlē neizcēlās ar to aktīvāko sniegumu, bet "Porto" futbolistiem tā arī neradās varianti atjaunot pat mazāko intrigu divu maču summā.

Otrajā puslaikā cīņas ritējums būtiski nemainījās, bet pašās pamatlaika beigās "Porto" no vārtu zaudējuma glāba pieredzējušais vārtsargs Ikers Kasiljass, kurš atvairīja bīstamu Danija Ingsa sitienu ar galvu.

Šajā mačā savu rezultativitātes sēriju neizdevās turpināt "Liverpool" ēģiptiešu pussargam Mohamedam Salāham, kurš iepriekš ar vārtu guvumiem bija izcēlies septiņās spēlēs pēc kārtas. Viņš un "Hotspur" uzbrukuma līderis Harijs Keins ar 24 vārtiem ir premjerlīgas rezultatīvākie futbolisti.

"Liverpool" ar "Porto" spēkojusies sešas reizes, izcīnot trīs uzvaras un trīs mačos nospēlējot neizšķirti.

Apakšgrupu turnīrā "Liverpool" sešās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un trīs reizes nospēlēja neizšķirti, iegūstot pirmo vietu apakšgrupā. Tikmēr "Porto" savā grupā bija otrā, piekāpdamās Turcijas klubam Stambulas "Bešiktaš".

"Liverpool" ar 60 punktiem 28 spēlēs ieņem trešo vietu Anglijas premjerlīgas kopvērtējuma tabulā, par 18 punktiem atpaliekot no Mančestras "City". Savukārt "Porto" ir Portugāles čempionāta līdere, par pieciem un astoņiem punktiem apsteidzot Lisabonas komandas "Benfica" un "Sporting".

Trešdien Anglijas premjerlīgas vadošā komanda Mančestras "City" savā laukumā uzņems Šveices čempioni "Basel", kuru pirmajā mačā sagrāva ar 4:0, kā arī "Hotspur" mājās spēkosies ar Itālijas flagmani Turīnas "Juventus", pret kuru pirmajā duelī atspēlējās un izrāva neizšķirtu 2:2.

Savukārt nākamnedēļ tiksies Mančestras "United" un "Sevilla" vienības, kuras pirmajā cīņās nospēlēja neizšķirti 0:0. Tāpat atbildes spēli aizvadīs divi Eiropas grandi "Barcelona" un Londonas "Chelsea", kuri pirmajā mačā cīnījās neizšķirti 1:1. Vēl Minhenes "Bayern" Turcijā viesosies pie Stambulas "Bešiktaš", kuru pirmajā mačā sagrāva ar 5:0, bet "AS Roma" savā laukumā uzņems Doņeckas "Šahtar" futbolistus, kuriem pirmajā duelī zaudēja ar 1:2.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināli notiks aprīlī, kamēr pusfināli - aprīļa un maija vidū. Turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides "Real", kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas "Juventus".