Madrides «Real» atspēlējas, ar trīs vārtu pārsvaru uzvar «Liverpool» futbolistus Čempionu līgā

Madrides "Real" futbolisti otrdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē viesos rezultatīvā mačā uzvarēja "Liverpool", kamēr "Napoli" pārspēja Frankfurtes "Eintracht".

Pērnā gada finālistu duelī "Real" viesos atspēlēja divu vārtu deficītu un uzvarēja ar rezultātu 5:2.

Jau spēles ceturtajā minūtē "Liverpool" panāca 1:0, pēc Mohameda Salāha teicamas piespēles sitienu ar pēdas ārmalu izpildot Darvinam Nunjesam. Desmit minūtes vēlāk pēc Dani Karvahala atspēles uz vārtiem Tibo Kurtuā nenokontrolēja bumbu un deva iespēju Salāham raidīt bumbu vārtus – 2:0 liverpūliešu labā.

Mača 21. minūtē Vinisiuss Žuniors no soda laukuma dziļuma iegrieza bumbu vārtos un samazināja mājinieku pārsvaru. 35. minūtē kļūdījās arī "Liverpool" vārtsargs Alisons Bekers, kurš uzsita bumbu virsū Vinisiusam, pretiniekam savu tautieti nesaudzējot – 2:2.

Otrajā puslaikā līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem bija jāgaida tikai divas minūtes – pēc Lukas Modriča izpildītā brīvsitiena precīzi ar galvu sita Eders Militāu, pirmo reizi mačā vadībā izvirzoties viesiem. Spēles 55. minūtē pēc Karima Benzemā sitiena bumba no pretinieka kājas nonāca "Liverpool" vārtos.

Puslaika vidū, 67. minūtē, pēc Vinisiusa piespēles Benzemā apmānīja Bekeru un nostiprināja madridiešiem vadību. "Liverpool" līdz šim Čempionu līgā savā laukumā nebija ielaiduši vairāk par trīs vārtiem, bet otrdienas spēlē bija spiesti kapitulēt pat piecas reizes.

Iepriekšējās sezonas finālā "Real" liverpūliešus uzvarēja ar rezultātu 1:0, vienīgos vārtus gūstot Vinisusam. Abas komandas par trofeju cīnījās arī 2018.gadā un arī tajā mačā uzvarēja madridieši.

Tikmēr šosezon ražīgi spēlējošā "Napoli" viesos ar 2:0 uzveica Frankfurtes "Eintracht".

Spēles 36. minūtē izdevību 1:0 panākt neizmantoja Kviča Kvarachelija, kura izpildīto 11 metru soda sitienu veiksmīgi neitralizēja Kevins Traps. Toties četras minūtes vēlāk pēc Irvinga Losano piespēles pretuzbrukumu sekmīgi noslēdza Viktors Osimhens.

Vēl lielākās nepatikšanās "Eintracht" nonāca 58. minūtē, kad Kolo Muanī neveiklā epizodē trāpīja pretiniekam pa kāju, kas tika vērtēts kā rupjš pārkāpums un franču uzbrucējs tika noraidīts no laukuma, tādējādi nevarēs piedalīties atbildes mačā.

Septiņas minūtes vēlāk Kvarachelija soda laukumā attapīgi ar papēdi atspēlēja bumbu Džovanni di Lorenco, kurš nostiprināja neapoliešiem vadību.

Atbildes spēles norisināsies pēc trīs nedēļām, uzvarētājām divu maču summā iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Trešdien astotdaļfināla pirmās kārtas noslēgumā Milānas "Inter" mājās tiksies ar "Porto" un "Leipzig" savā laukumā cīnīsies ar Mančestras "City".

Pagājušajā nedēļā Lisabonas "Benfica" ar 2:0 pieveica "Club Brugge", Dortmundes "Borussia" ar 1:0 uzvarēja Londonas "Chelsea", kā arī ar tādiem pašiem rezultātiem "AC Milan" bija pārāka pār Totenhemas "Hotspur" un Minhenes "Bayern" guva virsroku pār Parīzes "Saint-Germain".

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022. gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".

Šīs sezonas fināls plānots 10. jūnijā Stambulā, Turcijā.