Madrides «Real» 14.reizi kluba vēsturē uzvar futbola Čempionu līgā

Madrides "Real" sestdien Parīzē kļuva par Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Čempionu līgas uzvarētāju, panākumu svinot jau 14.reizi. "Real" finālā ar 1:0 pieveica Anglijas klubu "Liverpool".

Mačs "Stade de France" stadionā Francijas galvaspilsētā sākās ar nokavēšanos, nevis plkst.22 pēc Latvijas laika, kā tas bija paredzēts. UEFA ziņoja, ka mača sākums Parīzē aizkavēts par 15 minūtēm "drošības problēmu dēļ", taču tas sākās 39 minūtes vēlāk par paredzēto laiku.

Paziņojumā bija teikts, ka spēles aizkavēšanos izraisījusi līdzjutēju "vēlā ierašanās".

Pēc mierīga spēles sākuma 21.minūtē "Liverpool" uzbrucējs Sadio Manē tika cauri karaliskā kluba aizsardzībai un spēcīgi sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, taču vārtsarga Tibo Kurtuā atvairītā bumba atsitās pret vārtu stabu un atlēca laukumā.

Puslaika beigu daļā Mohameds Salāhs sita ar galvu, taču tieši virsū Kurtuā. 43.minūtē bumba pēc Karima Benzemā sitiena nokļuva Madrides vienības vārtos, taču tiesnesis izvēlējās video atkārtojuma skatīšanos, lai noteiktu, vai "Real" uzbrucējs nebija aizmugurē. Ar VAR palīdzību tika noskaidrots, ka Benzemā nedaudz, bet atradās aizmugurē, un vārti netika ieskaitīti. 58.minūtē Salāha sitiens soda laukumā tika bloķēts, britu kluba uzbrucējam cerot uz spēli ar roku soda laukumā, taču tāda netika konstatēta.

Pretuzbrukumā pa labo malu Federiko Valverde spēcīgi sita pa zemi vārtu virzienā, kur viens pie tālā vārtu staba bija ieskrējis Vinisiuss Žuniors, ar vienu pieskārienu raidot bumbu vārtu kreisajā stūrī - 1:0 "Real" labā.

69.minūtē vēlreiz pa Madrides kluba vārtiem bīstami sita Salāhs, taču viņa raidījumu vārtu labajā apakšējā stūrī atvairīja Kurtuā. 80.minūtē vēlreiz izcēlās Kurtuā, atvairot Diogu Žotas sitienu, pēc kura bumba lidoja vārtu labajā apakšējā stūrī. 83.minūtē Kurtuā vēlreiz glāba savu komandu pēc Salāha sologājiena un sitiena vārtu kreisajā stūrī.

Abi klubi cīnījās par trešo trofeju sezonā. Madrides komanda janvārī izcīnīja Spānijas Superkausu un 35.reizi kluba vēsturē uzvarēja Spānijas čempionātā, savukārt Liverpūles vienība uzvarēja Anglijas Līgas kausā un Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausā. Savukārt premjerlīgā liverpūlieši spraigā cīņā ar Mančestras "City" tomēr palika otrie.

Šis bija 2018.gada Čempionu līgas fināla atkārtojums. Finālmačā Kijivā ar 3:1 pārāka bija "Real". "Real" rindās ar diviem rezultatīviem sitieniem atzīmējās Gerets Beils, un vienu reizi izcēlās Karims Benzemā. Liverpūliešu rindās vārtus guva Sadio Manē.

Madrides "Real" ar 14 Čempionu līgas trofejām ir vistitulētākais klubs. Komandas kontā arī divi UEFA kausi un četras UEFA Superkausu trofejas, kamēr "Liverpool" izcīnījusi sešus Čempionu līgas titulus, trīs UEFA kausus un četrus Superkausus.