Mača izskaņā uzelpojusī Brazīlija iesit uzvaras vārtus Kostarikas futbolistiem

Tuvu vēl vienam neizšķirtam Pasaules kausa finālturnīrā piektdien bija Brazīlijas izlase, kas Sanktpēterburgā mača izskaņā tomēr iesita divus vārtus un ar 2:0 pieveica Kostarikas futbolistus E grupas spēlē, vairojot izredzes sasniegt izslēgšanas kārtu.

Jau kompensācijas laikā Brazīlijai vārtus guva Filipe Kutinju un Neimars. Par Neimara nogāšanu tiesnesis iepriekš otrajā puslaikā piešķīra 11 metru soda sitienu, tomēr atsauca savu lēmumu pēc video noskatīšanās.

Filipe Kutinju gūst uzvaras vārtus

Kostarikas centieni nosargāt savus vārtus neskartus bija sekmīgi līdz kompensācijas laika pirmajai minūtei, kad ātru triecienu noslēdza Kutinju.

Neimars panāk 2:0

Kostarikāņiem vairs nebija spēka ne pretuzbrukumiem, nedz spēlei aizsardzībā, un kompensācijas laika izskaņā Neimars divkāršoja uzvarētāju pārsvaru.

Brazīliešu apdomīgā saspēle uzbrukumu veidošanā favorītiem pirmā puslaika sākumā nodrošināja pārsvaru bumbas pārvaldīšanā, taču Kostarikas izlase aizsardzībā darbojās nevainojami un nekādi sarežģījumi tai neradās.

Selso Borhess sit pa Brazīlijas vārtiem

Pirmie bīstamu uzbrukumu izveidoja kostarikāņi - Selso Borhesam no izdevīgas pozīcijas soda laukumā neizdevās labs sitiens.

Aizmugures stāvokļa dēļ neskaita Brazīlijas vārtus

Brazīlija 26.minūtē gan tika pie vārtu guvuma, taču skaisti situšais Gabriels Žesuss nepārprotami bija aizmugures stāvoklī.

Neimars izrāvienā par tālu palaiž bumbu

Draudīgs minūti vēlāk bija Neimara izrāviens vienatnē uz Kostarikas vārtiem, tomēr uzbrucējs mazliet par tālu atlaida bumbu un iespēju neizmantoja.

Keilors Navass tiek pie bumbas Neimara priekšā

Daudz iespaidīgāk brazīlieši sāka otro puslaiku - pēc Kutinju piespēles bumba nonāca vārtu priekšā pie Neimara, tomēr veiklāks bija Kostarikas vārtsargs Keilors Navass.

Spēlē iesaistās Kostarikas vārtu konstrukcija

Nākamajā uzbrukumā pēc centrējuma Žesusa ar galvu sisto bumbu atvairīja vārtu pārliktnis.

Bumba neatrod vārtus pēc Neimara sitiena

Pēc Kostarikas kļūdas aizsardzībā lieliskā sitiena pozīcijā 72.minūtē nonāca Neimars, kurš sita nedaudz garām vārtiem.

Tiesnesis piešķir un atceļ 11 metru soda sitienu uz Kostarikas vārtiem

Tiesnesis 78.minūtē piešķīra 11 metru soda sitienu par Neimara nogāšanu, tomēr savu viedokli mainīja pēc video noskatīšanās. Konstatējis, ka kostarikānis Džankarlo Gonsaless pret Neimaru noteikumus nepārkāpa, soģis 11 metru sitienu atcēla.

Kostarikāņi rāda savu aktiermeistarību

Tuvojoties mača beigām, Kostarikas izlase vairs nešķiroja līdzekļus spēles bremzēšanai, tostarp simulēja pārkāpumus un traumas.

Brazīlijai bija nepieciešama uzvara, lai sarežģītā grupā nostiprinātu izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā. Grupas kārtu brazīlieši sāka ar neizšķirtu pret Šveici, kas plkst. 21 Kaļiņingradā spēlēs pret Serbijas valstsvienību. Serbi pirmajā spēlē ar vienu vārtu guvumu pārspēja kostarikāņus.

Otrās kārtas spēles D grupā piektdien Volgogradā noslēgs Nigērijas un Islandes izlases. Spēle sāksies plkst 18.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.