«Liverpool» un «Ajax» iekļūst futbola Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā

Anglijas futbola premjerlīgas klubs "Liverpool" trešdien izcīnīja uzvaru UEFA Čempionu līgas ceturtās kārtas spēlē, nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā, kur iekļuvusi arī Amsterdamas "Ajax".

"Liverpool" savā laukumā ar rezultātu 2:0 pārspēja Spānijas čempioni Madrides "Atletico".

Mača 13.minūtē liverpūliešus vadībā izvirzīja Djogu Žota, kurš pretinieku aizsargu netraucēts sita precīzi no vārtu priekšas. Portugālim teicamu piespēli soda laukumā iedeva Trents Aleksandrs-Arnolds. Pagāja astoņas minūtes un Sadio Manē panāca 2:0 mājinieku labā. Pēc paša izveidota uzbrukuma senegālietis saņēma Aleksandra-Arnolda piespēlēto bumbu apmēram deviņus metrus pretī vārtiem un raidīja to mērķī.

Spēles 36.minūtē viesi nonāca pavisam neapskaužamā situācijā, jo Felipe par sitienu no aizmugures pa Manē kājām tika noraidīts no laukuma un atstāja "Atletico" mazākumā.

Jau otrā puslaika ieskaņā, 48.minūtē, "Liverpool" ieraidīja trešo bumbu viesu vārtos, tomēr pēc videotiesneša asistenta sistēmas (VAR) iesaistes tika konstatēts, ka precīzu sitienu izdarījušais Žota piespēles izdarīšanas brīdī atradās aizmugurē. Sekoja vēl vairākas iespējas mājiniekiem, taču nākamo reizi bumbu nonāca otros vārtos, tiesa, arī tur pirms epizodes tika konstatēta aizmugure, tādējādi rezultāts palika nemainīgs.

Puslaika otrajā pusē noplaka "Liverpool" uzbrukumi un rezultāts palika nemainīgs.

Savukārt septiņreiz Eiropā uzvarējusī "AC Milan" ir tuvu tam, lai neiekļūtu izslēgšanas turnīrā, milāniešiem mājās nospēlējot neizšķirti 1:1 ar "Porto". Luisa Diasa sestajā minūtē gūtie vārti ļāva Portu komandai ilgi atrasties vadībā, līdz 61.minūtē bumbu savā "cietoksnī" ieraidīja Šansels Mbemba.

B grupā līdere ar maksimāli iespējamajiem 12 punktiem četrās cīņās ir "Liverpool", pieci punkti ir "Porto" futbolistiem, četrus guvusi "Atletico" vienība, kamēr "AC Milan" ir tikai viens punkts.

Tikmēr Madrides "Real" sasniedza 1000 gūto vārtu robežu Eiropas prestižākajos klubu turnīros un mājās ar 2:1 uzvarēja Doņeckas "Šahtar".

Zīmīgo skaitu 14.minūtē sasniedza Karims Benzemā, kurš otrajā puslaikā, 61.minūtē gūstot 1001.vārtus kluba vēsturē UEFA Čempionu līgā, panāca 2:1. Abos vārtos viņam asistēja Vinisiuss Žuniors. Pretiniekiem vārtus pirmajā puslaikā guva Fernandu.

Otrā šīs grupas mačā Milānas "Inter" viesos ar rezultātu 3:1 uzvarēja Tiraspoles "Sheriff". Itālijas klubam vārtus guva Marcelo Brozovičs, Milans Škrinjars un Aleksis Sančess, bet mājiniekiem kompensācijas laikā izcēlās Adama Traore.

D apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem ieņem "Real", septiņi punkti ir "Inter" komandai, sešus iekrājuši "Sheriff" futbolisti, kamēr "Šahtar" kontā ir vien punkts.

Citā mačā Parīzes "Saint-Germain" (PSG), spēlējot bez Lionela Mesi, viesos spēlēja neizšķirti 2:2 ar "Liepzig" komandu.

Astotajā minūtē Leipcigas komandu vadībā izvirzīja Kristofers Nkunku, bet četras minūtes vēlāk Andrē Silvas izpildīto 11 metru soda sitienu neitralizēja Džanluidži Donnarumma, neļaujot Vācijas klubam dubultot pārsvaru. Līdz puslaika pārtraukumam parīziešiem divus vārtus guva Džeordīno Veinaldums. PSG priekšā bija līdz pat otrā puslaika kompensācijas laika otrajai minūtei, kurā Dominiks Soboslai realizēja 11 metru soda sitienu un panāca 2:2.

Tāpat uzvaru šajā grupā izcīnīja Mančestras "City", kas mājās ar 4:1 guva virsroku pār "Club Brugge".

Pirmajā puslaikā Fils Foudens panāca 1:0, bet Džona Stouna savos vārtos ieraidīta bumba lika iemirdzēties 1:1 uz rezultāta tablo. Otrajā puslaikā, 54.minūtē mājiniekiem vadību atguva Rijāds Mahrezs, bet vēlāk izcēlās uz maiņu nākušie Rahīms Stērlings un Gabriels Žezūss.

A apakšgrupā līderpozīcijā ar deviņiem punktiem ir Mančestras komanda, astoņi ir Parīzes klubam, četri Briges vienībai un viens - Leipcigas futbolistiem.

Ganā spraigā mačā Amsterdamas "Ajax" izbraukumā ar 3:1 uzvarēja Dortmundes "Borussia", nodrošinot vietu astotdaļfinālā.

Mājiniekus 29.minūtē mazākumā atstāja Matss Hummelss, taču tas netraucēja 37.minūtē izvirzīties vadībā, 1:0 panākot Marko Roisam. Dortmundieši vadībā bija līdz pat 72.minūtei, kad Dušans Tadičs izlīdzināja rezultātu, bet septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Sebastjāns Alē panāca 2:1. Kompensācijas laikā punktu "Ajax" uzvarai pielika Deivijs Klāsens.

Otrā šīs grupas mačā Lisabonas "Sporting" savā laukumā ar 4:0 sagrāva Stambulas "Bešiktaš". Divreiz portugāļiem izcēlās Pedru Gonsalvešs, bet pa vieniem vārtiem guva Paulinju un Pavlo Sarabija.

C grupā līdere ar 12 punktiem ir "Ajax", pa sešiem punktiem guvušas "Borussia" un "Sporting" komandas, bet "Bešiktaš" ir bešā.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā.