«Liverpool» futbolisti pēc 30 gadu pārtraukuma atgriežas Anglijas čempionu tronī

"Liverpool" komanda ceturtdien neklātienē nodrošināja Anglijas futbola premjerlīgas čempiones titulu, tronī atgriežoties pēc 30 gadu pārtraukuma.

Premjerlīgā līdz čempionāta beigām palikušas septiņas kārtas, bet "Liverpool" tuvāko sekotāju Mančestras "City" apsteidz jau par 23 punktiem.

Lai aizkavētu Jirgena Klopa vadītās komandas svinības, Mančestras komandai ceturtdien 31.kārtas spēlē bija obligāti jāuzvar, taču "City" viesos ar 1:2 (0:1) zaudēja Londonas "Chelsea".

Mājinieki pirmos vārtus guva 36.minūtē, kad Kristians Pulišičs pēc reida pāri visam laukumam uzbrukumu noslēdza ar precīzu sitienu. Spēles 55.minūtē Kevins de Brujne ar filigrānu soda sitienu izlīdzināja rezultātu, taču turpinājumā viesi sev vēlamo rezultātu nepanāca.

Turklāt pamatlaika priekšpēdējā desmitminūtē Fernandinju ar roku kavēja bumbas nonākšanu vārtos, par ko tika noraidīts, bet "Chelsea" ieguva iespēja izpildīt 11 metru soda sitienu. "Pendeli" 78.minūtē realizēja Viljans, kurš ļāva līksmot līdzjutējiem kā Londonā, tā arī Liverpūlē.

Jau ziņots, ka "Liverpool" šajā kārtā trešdien ar 4:0 pārspēja Londonas "Crystal Palace".

Liverpūles vienība par Anglijas čempioni kronēta 19 reizes. Pirmais tituls tika izcīnīts 1901.gadā, bet līdz šodienai pēdējais - 1990.gadā. Īpaši veiksmīga ēra bija pagājušajā gadsimtā no septiņdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem, kad 18 gadu laikā tika izcīnīti 11 čempiontituli, tajā skaitā trīs pēc kārtas.

Premjerlīgas ērā liverpūliešiem šis ir pirmais čempiontituls.

Vācu speciālists Klops pie "Liverpool" stūres stājās 2015.gadā, tikai pērn aizvedot to līdz pirmajam titulam - uzvarai UEFA Čempionu līgā. Pagājušajā desmitgadē viņš divreiz līdz Vācijas čempiontitulam aizveda Dortmundes "Borussia" komandu, ar kuru arī vienreiz uzvarēja valsts kausa izcīņā.

Iepriekšējās divas sezonas par premjerlīgas čempioni tika kronēta Mančestras "City" komanda.

Premjerlīgas kopvērtējuma tabulā pēc 31 kārtas pirmo vietu ar 86 punktiem ieņem "Liverpool". Otrajā pozīcijā ar 63 punktiem ir Mančestras "City", Lesteras "City" iekrājusi 55 punktus, bet Londonas "Chelsea" kontā ir 54 punkti. Aiz pirmā četrinieka ar 49 punktiem atrodas Mančestras "United" un Vulverhemptonas "Wanderers" komandas.