«Liepājas», «Valmieras» un «Riga» futbolisti pievienojas RFS Latvijas kausa pusfinālā

"Liepājas", "Valmieras" un "Riga" komandas svētdien iekļuva "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa futbolā pusfinālā, pievienojoties tajā dienu iepriekš iekļuvušajai RFS.

"Liepāja" un "Daugavpils" spēlē gūtie vārti bija jāgaida līdz pagarinājuma kompensācijas laika otrajai minūtei, kad uzvaras vārtus guva Jevgeņijs Berjozkins.

Pārsvars spēles laikā bija mājiniekiem, taču vārti tika gūti vien tad, kad jau likās, ka komandas izpildīs pēcspēles sitienus. Pagarinājuma kompensācijas laiks bija divas minūtes, un otrās minūtes vidū pēc liepājnieku uzbrukuma soda laukuma labajā pusē bumba tika pāradresēta soda laukuma vidū, kur pēc nesekmīga viesu mēģinājuma to aizsist tālāk no saviem vārtiem tā nonāca pa sitienam Berjozkinam, kurš ar kreiso kāju pa zemi raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī.

Kaut gan arī pat viesu vārtsargs Frenks Orols devās iekarot mājinieku vārtus, laika tam vairs nepietika.

"Valmiera" savā laukumā sagrāva "Dinamo Rīga" ar 5:0 (3:0).

Jau pirmajā puslaikā mājinieki nodrošināja uzvaru, vārtus 17.minūtē ar 11 metru soda sitienu gūstot Raimondam Krollim, pēc 18 minūtēm tādā pašā veidā 2:0 panākot Ivanam Želizko, bet 38.minūtē 3:0 panākot Aliunam Ndojē.

Par uzdevuma izpildi liecināja divas maiņas mājinieku rindās, uzsākot otro puslaiku un nomainot Krolli un Ndojē.

Turklāt vēl Aleksandrs Butovskis 55.minūtē viesu rindās nopelnīja otru dzelteno  kartīti mačā, kas pārvērtās sarkanajā, atstājot komandu mazākumā.

4:0 66.minūtē panāca Džibrils Gejs, pašam 81.minūtē gūstot vēl vienus vārtus - 5:0.

89.minūtē laukumā tika atjaunots līdzsvars, jo sarkano kartīti saņēma Luka Gadrani, kuram vismaz pusfināls būs jāizlaiž.

Pēdējā ceturtdaļfināla spēlē "Riga" savā laukumā sagrāva "Albatroz"/"Jelgava" ar 3:0 (3:0).

Arī šajā spēlē pusfinālists bija skaidrs jau pēc pirmā puslaika. 11.minūtē ar sitienu ārpus soda laukuma rezultātu atklāja Nedeljko Piščevičs, 33.minūtē no soda laukuma kreisā stūra vārtus guva Ritvars Rugins, kad vārtsargs Edgars Andrejevs bija atvairījis aci pret aci ar viņu nonākušā Vladmira Kameša sitienu, bet 39.minūtē savā debijā jaunajā klubā Staņislavs Krapuhins tehniski izrīkojās ar bumbu, nonākot aci pret aci ar Andrejevu, un raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī - 3:0.

Jau ziņots, ka RFS sestdien ceturtdaļfinālā Jāņa Skredeļa stadionā ar rezultātu 4:0 uzvarēja Ķekavas vienību "Auda".

Pusfināli paredzēti 19.septembrī.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Iepriekšējā sezonā kausa izcīņā triumfēja "Liepāja", kas finālā pārspēja "Ventspili".

Šī gada sacensību fināls 24.oktobrī notiks "Daugavas" stadionā Rīgā. Iepriekšējo reizi Latvijas kausa fināls "Daugavas" stadionā notika 2018.gada 24.oktobrī, kad "Riga" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja "Ventspili".