«Liepāja»/«Mogo» pieveic «Jelgavu»; «Riga FC» uzvar «Ventspili»

"Liepāja"/"Mogo" komanda ceturtdien "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas 12.kārtas mačā ar 2:0 (1:0) savā laukumā pārspēja "Jelgava" vienību, kamēr "Riga" savās mājās ar 1:0 (0:0) pieveica "Ventspili".

Liepājnieku labā vārtus šajā mačā iesita Kristers Tobers un Jānis Ikaunieks, kuram šie ir jau septītie vārti sezonā.

Tikmēr Rīgā "Skonto" stadionā aizvadītajā mačā mājiniekiem izcēlās Elvis Stuglis, kurš laukumā nāca uz maiņu. "Riga" izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas.

Liepājā notikušajā spēlē abas vienības pārsteidza pamatīga lietus vētra, bet lielāks pārsvars šajā spēlē piederēja "Liepāja"/"Mogo" futbolistiem, kuri krietni biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Rezultāts tika atklāts 26.minūtē, kad izcēlās Tobers, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu Kurzemes kluba vadību.

Otrajā puslaikā Liepājas komanda turpināja dominēt laukumā, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas, tomēr pretinieku vārtus iekarot nebija tik vienkārši, atzīstami spēlējot vārtsargam Jānim Krūmiņam. Tiesa, 64.minūtē mājinieki dubultoja vadību, kad ar kārtējo precīzo sitienu šosezon izcēlās Ikaunieks.

Pamatlaika izskaņā "Jelgava" nespēja nopietni apdraudēt pretinieku vārtus, lai vismaz vienreiz raidītu bumbu vārtos, kamēr "Liepāja"/"Mogo" izniekoja vairākas iespējas izcelties.

Arī Rīgā abas komandas atvēsināja lietus, otrajā puslaikā sākoties arī neilgai lietusgāzei, kas gan neietekmēja mača gaitu. Pārsvars bija viesiem, kuriem gan to neizdevās realizēt.

Savukārt vienīgie vārti tika iesisti spēles 70.minūtē, kad Stuglis, kurš laukumā bija devies vien pirms 11 minūtēm, pēc standartsituācijas vispirms sita ar galvu. Pirmais sitiens tika bloķēts, bet bumba atkal nonāca pie "Riga" futbolista, kurš to nekavējoties raidīja vārtu tālajā stūrī.

Mača beigās "Ventspils" futbolisti izdarīja spiedienu uz "Riga" vārtiem, taču izglābties no zaudējuma nespēja.

Liepājnieki iepriekšējās sešās spēlēs bija tikuši tikai pie divām uzvarām, turklāt abas tika izcīnītas pret turnīra pastarītēm "Metta"/"Latvijas Universitāte"(LU) un "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola". Tieši pret "studentiem" Liepājas komanda spēlēja iepriekšējā kārtā, izcīnot uzvaru ar 2:0. "Liepāja"/"Mogo" šim mačam pieteica 14 gadus vecu vārtsargu, par ko saņēma naudas sodu 400 eiro apmērā, bet izvairījās no tehniskā zaudējuma.

Šoreiz kā otrais vārtsargs "Liepāja"/"Mogo" pieteikumā bija traumu ārstējošais Valentīns Raļkevičs.

Tikmēr "Jelgava" zaudējusi jau četrās no piecām pēdējām virslīgas spēlēm. Pie Zemgales komandas stūres iepriekšējā kārtā debitēja bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars.

"Jelgavas" komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt uzbrucējs Vladislavs Kozlovs, kurš mačā pret "Riga" komandu saņēma sarkano kartīti.

Abu komandu savstarpējā duelī pirmajā aplī ar 3:1 uzvarēja Liepājas vienība, divus vārtus gūstot Verneram Apiņam, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja tieši "Jelgavas" kreklā.

Kā vēstīts, vēju pilsētas vienība trešdien uzzināja savu pretinieci UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā, kur tiksies ar Zviedrijas komandu Gēteborgas "Hacken".

Savukārt "Riga" svinēja trešo uzvaru pēc kārtas, ar 1:0 pieveicot turnīra lejasgala komandas "Metta"/LU un "Jelgavu". Abos šajos mačos vārtus guva serbu uzbrucējs Darko Lemajičs, kurš ar sešiem precīziem sitieniem ieņem dalītu trešo vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

"Riga" papildinājusi sastāvu ar Latvijas malējo pussargu Ivanu Lukjanovu un aizsargu Vladislavu Gabovu, kuri gan laukumā varēs doties tikai pēc 22.jūnija, kad virslīgās atvērsies transfēru logs. Tāpat rīdzinieki atlaida galveno treneri maķedonieti Goci Sedloski, kā arī viņa palīgu Aleksandaru Vlaho, bet šobrīd galvenā trenera vietu aizpilda Mihails Koņevs.

Tāpat izskanēja runas, ka jūnija beigās "Riga" komandas treneru štābam pievienosies savulaik Vācijas bundeslīgas komandas Brēmenes "Werder" treneris Viktors Skripņiks, taču pats klubs šādu informāciju neapstiprināja.

Savukārt "Ventspils" iepriekšējā kārtā ar 1:2 piekāpās pēdējo divu sezonu čempionei Jūrmalas "Spartakam", bet tagad cieta otro zaudējumu šosezon. Arī ventspilnieki bruņojas virslīgai un Eirokausiem, papildinot sastāvu ar brazīliešu aizsargu Ēliu Monteiru Batistu.

"Ventspils" uzbrukuma līderis ir nigēriešu uzbrucējs Adeleke Akinjemi, kurš ar "Spartaka" pussargu Alekseju Višņakovu šosezon guvuši pa astoņiem vārtiem katrs un dala pirmo vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Pirmā apļa savstarpējā mačā pārāki ar 1:0 bija "Ventspils" futbolisti, kuriem vārtus guva Nauris Bulvītis.

Arī "Riga" un "Ventspils" trešdien uzzināja savus pretiniekus UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā, kur tiksies ar attiecīgi Bulgārijas titulētāko komandu Sofijas CSKA un Albānijas vienību Ģirokastras "Luftetari".

12.kārtas izspēle turpināsies piektdien, kad "Spartaks" savā laukumā uzņems turnīra līderi RFS, bet Vidzemē norisināsies pastarīšu "Valmiera Glass"/ViA un "Metta"/LU duelis.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 28 punktiem 11 spēlēs ir RFS, bet 24 punktus 12 mačos iekrājusi "Liepāja"/"Mogo". Tālāk ar 22 punktiem 12 cīņās seko "Ventspils", "Riga" un Jūrmalas "Spartaks", kam gan ir 11 aizvadīti mači.

Vēl astoņus punktus iekrājusi "Jelgava". Trīs punkti ir "Metta"/LU kontā, kamēr "Valmiera Glass"/ViA rēķinā ir viens punkts.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar "Best4Sport TV" kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā būs studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas "Spartaks" otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot "Liepāja"/"Mogo" vienību, kamēr trešā palika "Riga".