Liepāja pauž gatavību uzņemt Portugāles futbola izlasi

Neskaidrība ar “Skonto” stadionu, vai tiešām Rīga spēs 9. jūnijā nodrošināt Latvijas un Portugāles futbola izlašu spēli, ir mudinājusi Liepājas pašvaldību nākt pretim Latvijas Futbola federācijai (LFF) un paust gatavību nodrošināt šīs spēles norisi Liepājā.  

“Apzinoties situācijas nozīmību, Liepājas pilsētas pašvaldība pauž viennozīmīgu gatavību nodrošināt šāda līmeņa un kvalitātes sporta pasākuma norisi Liepājā, veicot stadionā “Daugava” nepieciešamo sporta infrastruktūras pielāgošanu atbilstoši starptautiskajām sertifikācijas normām,” teikts Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska parakstītajā vēstulē LFF.

Vēstulē apliecināts, ka Liepāja pret šo izaicinājumu attiecas ar visaugstāko atbildību un savu piemērotību kā vienu no kvalitatīvākajām un atbilstošākajām sporta pilsētām ne tikai Latvijas mērogā, bet arī Eiropā apliecinājusi, iegūstot 2016.gadā Eiropas sporta pilsētas titulu, kā arī gūstot ilgstošu pieredzi Eiropas un Pasaules līmeņa čempionātu posmu organizēšanā pilsētā.

Iepriekš UEFA pārstāvju veiktā Latvijas apsekojumā Liepājas sporta infrastruktūra ir atzīta kā vienīgā bez Rīgas, kurā, pielāgojot “Daugavas” stadionu FIFA un EUFA 3.kategorijas stadiona prasībām, būtu iespējams aizvadīt Latvijas Nacionālās futbola izlases starptautiskās spēles. Šobrīd veikti aptuvenie aprēķini stadiona pielāgošanai UEFA prasībām, par ko informēts arī Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un premjerministrs Māris Kučinskis.

“Labi, ka Liepāja spēs uzņemt Portugāles izlasi un radīt visai Latvijai sporta svētkus, tomēr žēl, ka šie svētki nenotiks Latvijas galvaspilsētā Rīgā. “Skonto” stadiona īpašnieku maiņa un Rīgas domes ilgstoši neatrisinātais jautājums saistībā ar “Futbola mājas” tā arī neuzsākto celtniecību, radījusi starptautiska mēroga ažiotāžu, radot mūsu galvaspilsētai sliktu reputāciju un papildu izmaksas nākotnē. Daudzi eksperti problēmas saistībā ar “Futbola mājas” būvniecību aktualizēja jau pirms vairākiem gadiem, kad mainījās “Skonto” stadiona īpašnieki. Šobrīd vērojamas šī nerisinātā jautājuma sekas, un mēs aktīvi strādājam pie plāna, lai pēc četriem gadiem mūsu nacionālā futbola izlase varētu uzņemt savus pretiniekus pienācīgā stadionā un pierādīt, ka Rīga var būt Baltijas centrs liela mēroga sporta pasākumu organizēšanā,” paudis Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs un Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. 

Jau ziņots, ka uzņēmēju privātu strīdu dēļ “Skonto” stadionā aizvadītajā nedēļā uzsākta daļēja aprīkojuma demontāža, kas rada bažas par iespējām šajā stadionā nodrošināt 9.jūnijā paredzēto Latvijas futbola izlases spēli pret Eiropas čempioni – Portugāli – ar Krištianu Ronaldu ierindā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti