LFF prezidenta kandidātu Kļaviņu tur aizdomās par futbola rezultātu ietekmēšanu

Latvijas Futbola federācija (LFF) no Eiropas futbola federācijas (UEFA) saņēma informāciju par Krišjāņa Kļaviņa aizdomīgu rīcību un iespējamu iesaistīšanos manipulācijās ar spēļu rezultātiem, tādēļ trešdien vēl nepieņēma lēmumu par viņa pielaišanu LFF prezidenta vēlēšanām, liecina LFF informācija. LFF valde nolēma iesniegt LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas lēmumu par Kļaviņu izskatīšanai LFF Disciplinārlietu komisijā.

Gala lēmumu par Kļaviņa pielaišanu 29.aprīlī paredzētajām vēlēšanām LFF valde plāno pieņemt neilgi pēc Disciplinārlietu komisijas lēmuma saņemšanas.

LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja pavēstīja, ka ir ticama informācija par Kļaviņa iespējamām darbībām pretrunā sporta ētikas un godīgas spēles principiem. Tādēļ Komitejas ieskatā Kļaviņa kandidatūra LFF prezidenta amatam būtu pretrunā LFF statūtos noteiktajām prasībām, kā arī UEFA un Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prasībām.

Komiteja rekomendēja LFF valdei neiekļaut 31 gadu veco Kļaviņu federācijas valdes locekļu kandidātu sarakstā, jo pastāvot pietiekošs pierādījumu kopums, kas liecina par viņa iespējamu dalību darbībās, kas nav savienojamas ar sporta ētiku un godīgas spēles principiem.

LFF arī publicēja saraksti ar UEFA, kurā pavēstīts, ka Kļaviņš vairākkārt pieminēts tā dēvētās "Bochum" lietas izmeklēšanas materiālos. Kļaviņš ir saņēmis 30 000 eiro maksājumu no kāda Manuela Pekoseka, kurš bijis starpnieks spēļu rezultātu ietekmēšanā un likmju veikšanā, rakstīts vēstulē. Izmeklētāji arī fiksējuši sarunu starp sporta totalizatora uzņēmuma SAMVO darbiniekiem, kuri sadarbojās ar Anti Sapinu, kurš notiesāts par dalību spēļu sarunāšanā. Sarunā personas ieteica atklāt bankas kontu uz tādas personas vārda, kurš mēdz "uzvarēt likmes", un šī persona varētu iemaksāt kontā 100 000 dolāru depozītu.

Izmeklēšanā ticis konstatēts, ka minētā persona ir Kļaviņš, kurš sarunā vienlaikus pieminēts kā basketbola komandas īpašnieks. Kļaviņš ir SK "Cēsis" prezidents.

Uz LFF prezidenta amatu pretendē arī pašreizējais amata ieņēmējs kopš 1996.gada Guntis Indriksons. Kļaviņš savulaik bija LFF preses sekretārs, taču, pēc LFF informācijas, tobrīd bija iesaistīts manipulācijās ar spēļu rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti