Levandovskim četri vārti «Borussia» uzvarā pār Madrides «Real» Čempionu līgas pusfinālā

Polijas futbolista Roberta Levandovska iesistie četri vārti trešdien Dortmundē nodrošināja "Borussia" pārliecinošu uzvaru ar 4:1 pār Madrides "Real" Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē. Lai gan pusfinālos vēl jāaizvada atbildes cīņas, ļoti liela iespēja 25.maijā tikties finālā ir tikai Vācijas klubiem, jo otrā pārī Minhenes "Bayern" ir vadībā ar 4:0 pret "Barcelona".

Dortmundē Levandovskis kļuva par pirmo futbolistu, kam Eiropas kausu izcīņas pusfinālā izdevies gūt četrus vārtus. "Real" cerības uz panākumu divu spēļu summā nedaudz uzlaboja Krištianu Ronaldu gūtie vārti, kas pirmā puslaika beigās vēl nodrošināja neizšķirtu 1:1.

Rezultātu Levandovskis atklāja 8.minūtē pēc Mario Geces centrējuma, kad palika nepieskatīts pie vārtu tālā stūra. Abi futbolisti Dortmundē, iespējams, vairs neuzkavēsies ilgu laiku, jo par vienu no izcilākajiem Vācijas jaunajiem spēlētājiem uzskatītais 20 gadu vecais Gece jau paziņojis par pārcelšanos uz Minhenes "Bayern" nākamajā sezonā, bet Levandovskis pagaidām ir atteicis "Borussia" piedāvājumiem pagarināt līgumu pēc 2014.gada.

Pēc zaudētajiem vārtiem "Real" aktivizējās un pēc vairākām nerealizētām iespējām Ronaldu 43.minūtē rezultātu izlīdzināja. Pēc mājinieku aizsarga Matsa Hummela kļūmīgas piespēles bumbu pārtvēra Gonsalo Iguains un atspēlēja Ronaldu, kurš pārspēja "Borussia" vārtsargu Romanu Veidenfelleru. Taču pēc pārtraukuma dominēja Dortmundes kluba futbolisti. Levandovskis 50.minūtē pēc Marko Reusa piespēles izrāvās viens pret Djego Lopesa sargātajiem vārtiem un panāca 2:1. Vēl piecas minūtes vēlāk ar netveramu sitienu no soda laukuma Levandovskis guva savus trešos vārtus. Par četru vārtu autoru Polijas uzbrucējs kļuva 66.minūtē, kad realizēja 11 metru soda sitienu par Reusa nogāšanu soda laukumā.

Madrides "Real" gan nepiedzīvoja smagāko zaudējumu Eiropas klubu turnīros, jo 1988./1989.gada sezonā Eiropas kausa izcīņā ar 0:5 piekāpās Itālijas klubam AC "Milan". Savukārt "Borussia" pretendē otro reizi kluba vēsturē spēlēt Čempionu līgas finālā un iegūt vēl vienu trofeju pēc panākuma 1997.gadā.

Pusfinālos atbildes spēles notiks pēc nedēļas Madridē un Barselonā.