Telpu futbola Virslīga. "Raba" - "Jēkabpils Lūši/Ošukalns". Artjoms Koļesņikovs

Latvijas futbola Virslīga. "Riga FC" - "Valmiera FC"

Latvijas futbola Virslīga. "RFS" - FK "Ventspils"

Latvijas virslīgas sezona sākas ar RFS un FK «Liepāja» futbolistu uzvarām

RFS un FK "Liepāja" pirmdien guva uzvaras pirmajās spēlēs Latvijas futbola virslīgas sezonā, kuras sākums trīs mēnešus aizkavējās koronavīrusa pandēmijas dēļ. Vēlāk pirmdien uzvaru izcīnīja arī pašreizējie čempioni "Riga" FC.

(papildināts ar "Riga" FC uzvaru)
RFS futbolisti "Arkādijas" stadionā Rīgā ar 1:0 uzveica FK "Ventspils", savukārt FK "Liepāja" ar 2:0 pārspēja mājiniekus BFC "Daugavpils". "Riga" FC mājās "Skonto" stadionā ar 2:0 uzvarēja "Valmiera" FC.

Virslīgas sezonā pirmos vārtus guva RFS pussargs Emersons - brazīlietis 9.minūtē saņēma bumbu soda laukuma malā un no paasa leņķa raidīja bumbu vārtos. Vēl līdz pirmā puslaika vidum kājas savainojuma dēļ laukumu pameta galvenais tiesnesis Andris Treimanis, kuru aizstāja ceturtais tiesnesis Mareks Ķere.

Pēc pārtraukuma ventspilnieki aktīvi centās revanšēties un daudz uzbruka. Pa vārtu krustu trāpīja Kaspars Svārups un bumba lielākoties bija Ventspils komandas rīcībā, savukārt RFS vairāk paļāvās uz pretuzbrukumiem. FK "Ventspils" izredzes panākt neizšķirtu mača galotnē saruka 86.minūtē, kad  par otro brīdinājumu noraidīja Antonu Sahņeviču.

Savukārt Daugavpilī rezultatīvas pirmā puslaika beigas izdevās liepājniekiem. Pilips Ivanovs 42.minūtē atklāja rezultātu, bet trīs minūtes vēlāk ar sitienu no soda laukuma robežas Amansiu Fortešs viesu pārsvaru divkāršoja. Pēc pārtraukuma mājinieki divreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju, tomēr visi centieni gūt vismaz vienus vārtus bija velti.

"Riga" FC vārtus 7.minūtē guva Romāns Debelko, bet Antonijs Černomordijs 60.minūtē mājinieku pārsvaru divkāršoja. Žorže Tešeira valmieriešiem trīs minūtes vēlāk nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Četri no pieciem vārtu guvumiem pirmdien bija leģionāru rēķinā. Virslīgas nolikums paredz, ka katrā komandā vienlaicīgi laukumā astoņi no 11 spēlētājiem var būt leģionāri.

Vēl divas spēles pirmajā kārtā notiks otrdien - FK "Metta" uzņems Jūrmalas "Spartaku", turpretim "Tukums 2000/TSS" mājās mērosies spēkiem ar FK "Jelgava".

Virslīgas sezonā 10 klubiem līdz novembra beigām paredzēts izspēlēt trīs apļus. Kalendārs pandēmijas dēļ ir saīsināts no sākotnēji plānotajiem četriem apļiem.