Latvijas valstsvienība zaudē Maķedonijai pārbaudes spēlē

Latvijas valstsvienība trešdien Skopjē ar 1:2 zaudēja mājiniekiem Maķedonijas futbolistiem pirmajā pārbaudes spēlē 2014.gada sezonā, informēja organizatori. Visus trīs vārtus spēlē guva laukuma saimnieki.

Mājiniekus 29.minūtē vadībā izvirzīja no tuvas distances centrējumu noslēgušais Beļģijas kluba "Leuven" uzbrucējs Jovans Kostovskis, un pirmajā puslaikā, kurā aktīvāki bija laukuma saimnieki, rezultāts vairs nemainījās. Neizšķirtu galvenā trenera Mariana Pahara vadītā Latvijas izlase panāca 65. minūtē, kad Daniels Georgijevskis Maķedonijai raidīja bumbu savos vārtos, neveiksmīgi trāpot pēc Latvijas izlases centrējuma.

Vēlreiz Maķedonija vienu vārtu pārsvaru ieguva astoņas minūtes vēlāk, kad Agims Ibraimi realizēja 11 metru soda sitienu un pārspēja vārtsargu Andri Vaņinu. Spēles izskaņā Latvijas futbolisti aktīvāk centās panākt izlīdzinājumu, taču neveiksmīgi.

Latvijas valstsvienība ir sākusi gatavošanos 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kur pirmās spēles paredzētas septembrī. Pārbaudes spēles trešdien noslēdza arī Latvijas izlases pretinieki kvalifikācijas grupā - Nīderlande ar 0:2 zaudēja Francijas izlasei, Turcija ar 2:1 pārspēja zviedrus, bet Islande zaudēja Velsai - 1:3. Savukārt čehi cīnījās neizšķirti 2:2 ar Norvēģiju, turpretim Kazahstānas izlase panāca 1:1 pret Lietuvu.

Uz Maķedoniju Latvijas izlase devās 20 spēlētāju sastāvā - ar diviem vārtsargiem, sešiem aizsargiem, septiņiem pussargiem un trīs uzbrucējiem. Mājās Latvijā komanda atgriezīsies ceturtdenas rītā.

Zaudējumu pārbaudes spēlē trešdien cieta arī Latvijas U-21 izlase, kas ar 0:1 piekāpās Kipras vienaudžiem.