Latvijas valstsvienība pret Igauniju sāks jaunu futbola ēru «Daugavas» stadionā

Latvijas nacionālā futbola izlase atjaunotajā "Daugavas" stadionā Rīgā sestdien vakarā sāks cīņu par Baltijas kausu, uzņemot Igaunijas valstsvienību. Baltijas kauss ir vecākais joprojām notiekošais izlašu turnīrs Eiropā, bet Latvijas izlase kopš 1928. gada rīkotajā izcīņā ir titulētākā komanda, kas kausu ieguvusi 23 reizes.

Pēc rekonstrukcijas nule kā oficiāli atklātajā "Daugavas" stadionā jau notikušas pirmās sacensības – par "Rīgas kausiem" cīnījās dažādu valstu vieglatlēti. Pagaidām vienīgais lielākais stadiona "Daugava" trūkums ir neapjumtās tribīnes, tomēr izbūvēt jumtu virs daļas tribīņu paredzēts nākamajā arēnas attīstības posmā. Pagaidām futbola laukumu klāj vēl vecais zālājs, kas daļēji nomainīts laukuma malā. Jau nākamgad plānots nomainīt futbola laukuma segumu pilnībā, tas būs dabīgs un apsildāms zālājs, līdz ar to stadions atbildīs visaugstākajām prasībām. 

Latvijas futbola izlase atgriežas "Daugavas" stadionāJānis Lazdāns

Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons priecājas, ka leģendārajā stadionā atgriezies futbols. Sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) izvērsusies veiksmīga, neraugoties uz sākotnējiem sarežģījumiem.

Gan Martinsonam, gan stadiona darbiniekiem jāapgūst daudz jauna, jo pēc rekonstrukcijas jāiemācās saimniekot tā, lai kādudien "Daugavu" atkal nepiemeklētu grausta liktenis. Daudz kas jāmaina un jāmācās arī Latvijas futbola izlasei. Gadiem spēlēts "Skonto" stadionā, pašmāju treneru vadībā, bet tagad priekšā daudz nezināmā.

Latvijas futbola izlasei sākušie jauni laiki, uzsver aizsargs Gints Freimanis.

Viņš pastāstīja, ka atjaunotajā stadionā sajūtas ir kā krāšņā teātrī, bet tajā pašā laikā ir jūtams, ka tā ir vieta, kur tūkstošiem līdzjutēju savulaik atbalstījuši Latvijas izlasi. Valstsvienībai viss sākas no jauna ar jaunu galveno treneri un arī stadionu, piebilda Freimanis. 

Futbola valstsvienības spēlētāji jau aizvadījuši nedēļu ilgu treniņnometni jaunā galvenā trenera Miksu Pātelainena vadībā. Somam darbā ar valstsvienību palīdz Gordons Jangs no Skotijas, viens no futbola kluba "Liepāja" treneriem Mareks Zuntners un bijušais valstsvienības vārtsargs Aleksandrs Koliņko.

Pēc viena no treniņiem izlases pašreizējais vārtsargs un kapteinis Andris Vaņins atklāja, ka Pātelainens ir pamainījis spēles zīmējumu un Latvija darbosies pēc citas taktiskās shēmas. Pātelainens vēlas, lai komanda ir agresīvāka un cenšas pārtvert bumbu jau pretinieku laukuma pusē, tādējādi radot pretuzbrukumus. Kopumā viņš gribētu redzēt, ka Latvijas izlase vairāk uzbrūk, paskaidroja Vaņins.

Tikmēr Pātelainens secinājis, ka spēlētāji gatavošanās procesā strādāja ar labu attieksmi un centās. Futbolisti, kā arī palīgs Mareks Zutners, esot sastrādājušies. "Jo vairāk mēs strādājam un runājam, jo labāk saprotam viens otru," atklāja speciālists no Somijas, piebilstot, ka vēlas stiprināt saiknes ar futbolistiem.

Pātelainens iepazinies gan ar Igaunijas, gan Lietuvas izlašu sastāviem, atzīstot tos par gana spēcīgiem.

Igaunija ir progresējusi kā komanda ar futbolistiem, kas spēlējuši labās līgās, arī lietuvieši ir spēcīgi, tādēļ Latviju gaida divas smagas cīņas, atzina Pātelainens. Galvenais Latvijas izlasei ir sagatavoties rudenī gaidāmajām spēlēm Nāciju līgā. 

Pēc mača ar Igauniju 5. jūnijā sekos spēkošanās Viļņā ar Lietuvu, bet 9.jūnijā būs pārbaudes mačs savā laukumā pret Azerbaidžānu. LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks iepriekš teica, ka jūnija mači "Daugavas" stadionā kalpos kā tests pirms rudenī gaidāmajām spēlēm Nāciju līgā. Organizatori grib izmēģināt spēles sarīkošanu pilnā stadiona kapacitātē, lai visās jomās un procesos pārbaudītu savu varēšanu. 

Dienu pirms spēles pret Igauniju LFF informēja, ka jūnija spēlēs valstsvienībai nevarēs palīdzēt uzbrucēji Dāvis Ikaunieks un Vladislavs Gutkovskis, kuri iedzīvojušies savainojumos. Pēc padziļinātiem medicīniskiem izmeklējumiem nometnes laikā valstsvienības štābs nolēma neriskēt ar spēlētāju veselību un palaida viņus mājās ārstēties pēc individuālā plāna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti