Latvijas U-21 izlases futbolisti Polijā cieš smagāko zaudējumu kvalifikācijas ciklā

Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase otrdien ar sagrāvi Krakovā uzsāka 2023.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra otro riņķi, piedzīvojot lielāko zaudējumu šajā ciklā. Latvija piekāpās poļu vienaudžiem ar 0:5.

Astotajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles Polijas izlases izpildījumā bumbu no saviem vārtiem izsita komandas kapteinis Maksims Toņiševs.

Mājiniekiem bija pārsvars, un spriedze pie Rūdolfa Solohas sargātajiem vārtiem bija gandrīz nepārtraukti.

31.minūtē savā soda laukumā Rihards Ozoliņš nogāza Adrianu Benedīčaku, kurš minūti vēlāk atklāja rezultātu. Soloha aizlēca uz vienu vārtu pusi, bet Benedīčaks bumbu ieripināja labajā vārtu stūrī - 1:0 Polijas labā.

Puslaika beigās rezultāts kļuva graujošs. 45.minūtē poļu spiediens uz vārtiem beidzās ar Mihala Skuraša centrējumu un neviena nepieskatītā Lukaša Bejgera sitienu ar galvu no vārtsarga laukuma robežas - 2:0 pēc bumbas ielidošanas vārtos gar labo vārtu stabu.

Jau nākamajā minūtē rezultāts tapa 3:0 mājinieku labā. Vēl viens centrējums beidzās ar Kacpera Kozlovska sitienu pa vārtiem, ko Soloha atvairīja, taču pirmais pie atlēkušās bumbas bija Kacpers Špevaks, raidot to pustukšos vārtos - 3:0.

Puslaikā poļi 18 reizes sita pa Latvijas komandas vārtiem, sešreiz trāpot vārtu rāmī. Latvieši ne reizi pat netika līdz Polijas vārtiem.

Pirmoreiz pa poļu vārtiem Latvija sitienu izdarīja vien 49.minūtē Eduarda Daškeviča personā, uz ko Polija atbildēja ar ceturtajiem vārtiem, pēc Jakuba Kaminska piespēles soda laukumā vārtus gūstot Kozlovskim. Viņš ar māņu kustību apspēlēja Emīlu Birku un sita viņam, kā arī Soloham garām vārtu labajā apakšējā stūrī - 4:0.

Piektie vārti krita 63.minūtē, no soda laukuma robežas vārtu kreisajā apakšējā stūrī bumbu raidot Špevakam, kuram tie bija otrie vārti mačā - 5:0.

Pirms pārējo B grupas otrdienas spēļu beigām līderpozīcijās ir izvirzījusies Polija ar 13 punktiem sešos mačos. Vācijai un Izraēlai ir pa 12 punktiem piecos dueļos, ceturto vietu ar septiņiem punktiem piecās cīņās ieņem Ungārija, bet sešās spēlēs Latvija izcīnījusi trīs punktus, kamēr Sanmarīno ir bez izcīnītiem punktiem.

Pirmajā savstarpējā spēlē Latvija mājās piekāpās poļiem ar 0:2.

Pirmajā riņķī latvieši izcīnīja vienu uzvaru, ar 2:0 pārspējot Sanmarīno. Ar 1:3 tika zaudēts Vācijai, ar 1:2 - Izraēlai un pēdējā aizvadītajā mačā ar 0:1 izbraukumā tika atzīts Ungārijas vienaudžu pārākums.

Neskaitot uzvaru pār Latviju, Polija ir uzvarējusi Sanmarīno ar 3:0 un Vāciju ar 4:0, spēlējusi neizšķirti ar Ungāriju (2:2) un piekāpusies Izraēlai ar 1:2.

Latvijas izlasei nevar palīdzēt Dāvis Cucurs, Raivis Ķiršs un Renārs Varslavāns - pirmie divi ir savainoti, bet trešais izsaukts uz pieaugušo valstsvienību. Cucura vietā uz izlasi izsaukts viņa komandas biedrs Kirils Iļjins, Ķirša vietu aizņem Jēkabs Lagūns, bet Varslavāna vietā ir Niks Dusalijevs.

Salīdzinājumā ar spēlēm iepriekšējā mēnesī Latvijas komandas sākotnējā kandidātu sarakstā nav Rolanda Boča, kurš palīdz Latvijas U-19 izlasei, bet klāt nācis aizsargs Artūrs Ļotčikovs.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas otro vietu ieguvējas "play-off" stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.