Latvijas U-21 izlases futbolisti izbraukumā zaudē Anglijai

Latvijas U-21 futbola izlase otrdien 2019.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra mačā viesos ar 0:3 vairāk nekā 8000 skatītāju klātbūtnē piekāpās spēcīgajiem Anglijas vienaudžiem, kuru labā visus vārtus iesita premjerlīgas spēlētāji.

Premjerlīgas vienības "Bournemouth" stadionā angļi rezultātu atklāja 13.minūtē, kad izcēlās Demāri Grejs, kurš 2016.gadā ar Lesteras "City" vienību kļuva par valsts čempionu

35.minūtē mājinieku pārsvaru dubultoja Temijs Eibrehams, kurš ir Anglijas granda Londonas "Chelsea" īpašums, bet pašlaik izīrēts Svonsī "City" komandai, kamēr punktu otrajā puslaikā duelim pielika Keisijs Palmers, kurš no "Chelsea" izīrēts vēl vienai premjerlīgas komandai Hadersfīldas "Town".

Anglijas U-21 izlases kandidātu sarakstā bija 13 futbolisti, kuri šovasar kļuva par U-20 Pasaules kausa ieguvējiem.

Iepriekšējā spēlē Daiņa Kazakeviča trenētā Latvijas U-21 izlase piektdien Jelgavā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Ukrainu, bet atlases ciklu sāka jūnijā, spēlējot neizšķirti 0:0 ar Andoru.

Tikmēr Anglijas U-21 izlases futbolisti kvalifikāciju sāka pagājušajā nedēļā, viesos spēlējot neizšķirti 1:1 ar Nīderlandi.

Turnīra tabulā tagad pa četriem punktiem divos mačos ir Anglijai un Ukrainai, trīs punktus vienīgajā spēlē iekrājusi Skotija, Latvijai ir divi, bet Nīderlandei un Andorai pa vienam punktam.

Citos mačos otrdien Ukraina ar 6:0 (3:0) viesos sagrāva Andoru, kamēr Skotija cikla ievadā ar 2:0 (0:0) mājās pārspēja Nīderlandi.

Kvalifikācijas turnīrā deviņu apakšgrupu uzvarētāji izcīnīs ceļazīmes uz finālturnīru, savukārt četras labākās otro vietu ieguvējas ar labākajiem rādītājiem spēlēs pret pirmo līdz piekto vietu ieguvušajām komandām savās apakšgrupās, iekļūs izslēgšanas spēļu kārtā, kurā tiks noskaidrotas vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Eiropas U-21 izlašu finālturnīrs 2019.gada vasarā notiks Itālijā un Sanmarīno.

Iepriekšējā Eiropas čempionāta kvalifikācijā U-21 izlasēm Latvija savā apakšgrupā palika piektā sešu komandu konkurencē, taču pēdējā spēlē sensacionāli uzvarēja Beļģijas vienaudžus.