Latvijas U-21 futbolisti ielaiž vienus vārtus, Eiropas čempionāta kvalifikācijā zaudē Ungārijai

Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase piektdien Budapeštā cieta zaudējumu 2023.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē. Latvijas jaunie futbolisti ar rezultātu 0:1 zaudēja vienaudžiem no Ungārijas.

Pirmais puslaiks aizritēja bez bīstamiem momentiem, bet otrā puslaika sestajā minūtē bumba nonāca Latvijas izlases vārtos. Tiesa, aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs.

Tomēr 13 minūtes pirms pamatlaika beigām Regē Sānto netraucēts saņēma bumbu soda laukumā un ar sitienu no apmēram desmit metriem panāca 1:0 ungāru labā.

B grupā pa 12 punktiem četrās un piecās spēlēs ir Vācijai un Izraēlai, pa septiņiem punktiem četros un piecos mačos ir Polijai un Ungārijai, trīs punktus piecos dueļos nopelnījusi Latvija, bet bez punktiem ir Sanmarīno.

Ar spēli pret Ungāriju tika pabeigts pirmais sacensību riņķis. Latvija mājās ar 0:2 ir zaudējusi Polijai un ar 1:3 - Vācijai, bet ar 2:0 pieveikusi Sanmarīno. Viesos ar 1:2 zaudēts Izraēlai.

Latvijas U-21 izlase novembrī pēc viesošanās Ungārijā 16.novembrī Krakovā spēlēs ar Poliju.

Izlases galvenais treneris Aleksandrs Basovs uz gaidāmajiem mačiem izsaucis 22 futbolistus.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas otro vietu ieguvējas "play-off" stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.