Latvijas U-21 futbolisti ar uzvaru pret igauņiem sāk Baltijas kausa izcīņu

Latvijas U-21 futbola izlase piektdien Baltijas kausa izcīņā ar 2:0 pārspēja Igaunijas vienaudžus, vēsta organizatori. Vārtus Slokas stadionā guva „Metta/LU” spēlētāji Vladislavs Fjodorovs un Rendijs Šibass.

Latvijas futbolisti jau spēles sākumā ieguva bumbas kontroli, tomēr pirmos bīstamos momentus izveidoja igauņi. Tomēr 25. minūtē Fjodorovs vārtu guvumā pārvērta Andreja Cigaņika centrējumu un atklāja Latvijas izlases rēķinu. Rezultāts palika nemainīgs līdz puslaika pārtraukumam. Puslaika beigās Andrim Krušatinam bija lieliska iespēja, bet bumba lidoja garām vārtiem.

Pēc pārtraukuma aktīvāk darbojās igauņi, bet viesiem neizdevās izveidot bīstamus momentus. Savas iespējas nerealizēja arī Latvijas futbolisti - 60. minūtē pa vārtu stabu trāpīja Roberts Uldriķis. Rezultātam nemainoties, igauņi aktīvi veica spēlētāju maiņas. Kvalitatīvā futbolā Latvija nedeva igauņiem iespēju izlīdzināt rezultātu, turklāt 84. minūtē Šibass dubultoja Latvijas izlases pārsvaru. Mača izskaņā aktīvi uzbruka igauņi, taču Latvijas vārti palika neiekaroti.

Šibass pēc mača Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka Latvijas izlase pirmajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu, bet pieticīgākā otrajā spēles pusē izdevās labs noslēgums.

Ar Lietuvas izlasi latvieši cīnīsies pirmdien izbraukumā. Pirmajā kausa izcīņas mačā Lietuvas un Igaunijas komandas spēkojās neizšķirti (1:1).

Latvijas izlase ir pašreizējā Baltijas kausa ieguvēja. Pērn ar 2:0 tika uzvarēti lietuvieši, bet ar 0:0 neizšķirtu bija pietiekami, titula nodrošināšanai. Iepriekš Latvijas izlase nebija izcīnījusi trofeju astoņus gadus pēc kārtas.