Latvijas U-21 futbola izlase kvalifikācijas ciklu noslēdz ar zaudējumu Ungārijai

Otrdien Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase noslēdza Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu, savā laukumā ar 0:2 piekāpjoties Ungārijas vienaudžiem. Līdz ar to cikls noslēgts piektajā vietā apakšgrupā.

Pirms spēles U-21 izlases galvenais treneri Aleksandrs Basovs LTV norādīja, ka otrdien gaidāma jauna spēle, jauna shēma, taču viņš var garantēt, ka komanda laukumā atdos visus spēkus. Šīs spēles mērķis – uzvara.

Intervija ar Basovu pirms spēles

Treneris norādīja, ka svarīga ir disciplīna, aizsardzība, jāpastiprina uzbrukums un daudz tiek sagaidīts no standartiem.

Mača rezultāts tika atklāts pirmā puslaika beigās – 41. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Andrašs Nemets, izvirzot Ungāriju vadībā ar 1:0. Līdz pirmā puslaika beigām Latvijas izlasei revanšēties neizdevās.

Latvija - Ungārija 0:1

Pēc pirma puslaika Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko intervijā LTV atzina, ka sadarbība starp U-21 un Latvijas valstsvienības treneriem ir ļoti laba un jaunajiem spēlētājiem tiek dota iespēja trenēties kopā ar pieaugušo izlasi. Tāpat Ļašenko pastāstīja, ka top nacionālā futbola stadiona projekts, taču, pims tas gatavs, viņš atteicās minēt, cik liels ieguldījums varētu bū no federācijas puses – sākumā esot jāredz tāme.

Saruna ar Vadimu Ļašenko

Otrais puslaiks iesākās pagalam neveiksmīgi. Maksims Toņiševs pārkāpa noteikumus, un Ungārija nopelnīja 11 metru soda sitienu, ko veiksmīgi realizēja Nemets, panākot 2:0 Ungārijas labā.

Ungārija realizē soda sitienu

Otrā puslaika vidū spēlētājus arī pēkšņi pārsteidza laikasptākļi – sākās ļoti stipras lietusgāzes. Latvijas futbolistiem izveidot momentus, lai samazinātu rezultāta starpību, neizdevās.

Iļja Korotkovs pēc spēles atzina, ka gribējās noslēgt ciklu ar uzvaru, taču tas neizdevās. Tomēr prieks, ka vismaz iepriekšējā spēlē izdevās uzvarēt Izraēlas vienaudžus, taču atmiņā palicis arī sāpīgais neizšķirts ar Sanmarīno. Viņaprāt, tomēr U-21 izlase ir uz pareizā ceļa, futbols attīstās un spota veids kļūst aizvien populārāks.

Intervija ar Iļju Korotkovu pēc spēles

Iepriekšējā mačā ar Ungāriju U-21 izlase piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:1.

B grupā  Latvija iekrājusi septiņus punktus, noslēdzot kvalifikācijas ciklu piektajā vieta apakšgrupā.

U-21 Eiropas čempionātam kvalificēsies 16 komandas – deviņu grupu uzvarētājas un labākās otro vietu īpašnieces. Finālturnīrs 2023. gada vasarā notiks Gruzijā un Rumānijā.