Latvijas U-21 futbola izlase ielaiž četrus vārtus zaudējumā Vācijas vienaudžiem

Latvijas U-21 vīriešu futbola piektdien Āhenē 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā ar rezultātu 0:4 zaudēja vienaudžiem no Vācijas. Latvieši šajā atlasē zaudējuši sešās no septiņām spēlēm.

Aleksandrs Basovs Latvijas U-21 izlases sākumsastāvā sūtīja uzreiz trīs debitantus - Dario Šitu, Lūkasu Vapni un Kirilu Iļjinu.

Jau pirmajās minūtēs ar aktīvu spēli izcēlās Šits, kurš piektajā minūtē nopelnīja soda sitienu. To izpildīja Vapne, bet sitiena izpildes brīdī Roberts Veips bija aizmugurē.

Spēles 16.minūtē pēc pretinieku spēcīga sitiena Latviju no zaudētiem vārtiem glāba Frenks Dāvids Orols, bet deviņas minūtes vēlāk pretinieki atņēma bumbu Normundam Uldriķim un Jonatans Burkarts izmantoja izgājienu pret vārtsargu. Vēl viena kļūda pēc divām minūtēm ļāva vāciešiem izspēlēt nākamo rezultatīvo uzbrukumu, 2:0 panākot Ansgaram Knaufam pēc Burkarta piespēles.

Mača 43.minūtē kārtējais Vācijas izlases uzbrukums noslēdzās ar gūtiem vārtiem. Spītējot Latvijas futbolistu bloķētajiem sitieniem, ar skaistu sitienu 3:0 panāca šosezon Vācijas bundeslīgā deviņus vārtus guvušais Burkarts.

Otrā puslaika sākumā, 49.minūtē, bīstami ar galvu sita Veips, bet pretinieku vārtsargs Niko Mantls bija uzdevumu augstumos. 15 minūtes vēlāk Šits tika pagrūsts Vācijas izlases soda laukumā un uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To devās izpildīt Vapne, kura sisto bumbu no apakšējā vārtu stūra "izvilka" Mantls.

Mača 75.minūtē vācieši izmantoja haosu Latvijas izlases aizsardzībā un ārpus soda laukuma robežām precīzi sita Maliks TIlmans - 4:0.

Četras dienas vēlāk Latvijas jaunie futbolisti viesosies pie Sanmarīno.

Pagājušā gada mājas spēlēs Latvijas izlase piekāpās Vācijai ar 1:3 un apspēlēja Sanmarīno ar 2:0.

B grupā pirmajā vietā ar 18 punktiem septiņās cīņās ir Vācija, tālāk ar 16 punktiem ir Izraēla, kam seko Polija ar 14 punktiem. Ceturto vietu ar desmit punktiem ieņem Ungārija, Latvija izcīnījusi trīs punktus, kamēr Sanmarīno ir bez izcīnītiem punktiem.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas otro vietu ieguvējas "play-off" stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.