Latvijas U-17 futbolisti pārceltajā EČ kvalifikācijas mačā uzvar vienaudžus no Lietuvas

Latvijas U-17 vīriešu futbola izlase, kas septembra beigās Covid-19 uzliesmojuma dēļ neturpināja Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikāciju, svētdien izcīnīja uzvaru pirmajā no divām pārceltajām spēlēm.

Latvijas jaunie futbolisti Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, Jelgavā, ar rezultātu 4:1 (1:1) uzvarēja vienaudžus no Lietuvas.

Jau spēles sestajā minūtē bumba rikošetā no Alana Kangara kājas nonāca Latvijas izlases vārtos. Tiesa, 24.minūtē Kangars realizēja Reiņa Pāla nopelnīto 11 metru soda sitienu un panāca 1:1.

Mača 54.minūtē Kangars izmantoja pretinieku vārtsarga kļūdu un ar ļoti tālu sitienu izvirzīja laukuma saimniekus vadībā. Turpinājumā, 73.minūtē, bumba pēc Ivana Patrikejeva sitiena no lietuviešu futbolistiem nonāca vārtos, Latvijai panākot jau 3:1.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, pretiniekiem neveiksmīgi cenšoties izraidīt bumbu no soda laukuma, tā nonāca pie Dāvja Sedola, kurš netraucēts panāca 4:1.

Šajā grupā līdere ir Čehijai, kurai ir septiņi punkti trīs cīņās. Zviedrija divos mačos tika pie četriem punktiem, Latvijai ir trīs punkti divos dueļos, bet Lietuva visās trīs aizvadītajās cīņās palika bešā.

Pirmajā spēlē Jurģa Pučinska vadītā komanda ar 0:1 zaudēja vienaudžiem no Čehijas.

Latvijas U-17 izlasē, kas Jelgavā uzsāka 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīru, tika konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Turpmāka komandas dalība sacensībās, ņemot vērā veselības riskus dalībniekiem, bija neiespējama. Tāpēc izlase paredzētajās 26. un 29.septembra spēlēs pret Zviedriju un Lietuvu laukumā nedevās.

23.novembrī novembrī latvieši Gēteborgā cīnīsies Zviedriju.

Atlases turnīra elites kārtai kvalificēsies grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī vēl četras no trešo pozīciju ieguvējām, kurām būs labākie rezultāti mačos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām. Kopumā līdz novembra sākumam tiks izspēlēti 13 kvalifikācijas kārtas turnīri.

Elites kārtas turnīrā nākamā gada martā sacentīsies 32 izlases, sadalot 15 ceļazīmes uz finālturnīru, kas maijā risināsies Izraēlā.

Latvijas U-17 futbola izlases kandidātu saraksts:

Vārtsargi: Dāvis Viljams Veisbuks ("Super Nova"), Leonards Čevers ("Tukums 2000"), Ruslans Šemetovs ("Riga");

Aizsargi: Roberts Laurovs, Alans Kangars (abi - "Metta"), Ivans Patrikejevs ("Riga"), Dzintars Mārtiņš Kaupe ("Dinamo Rīga"), Mārtiņš Lormanis ("Pisa 1909", Itālija), Reinis Krieviņš, Kaspars Barkāns (abi - "Babītes SK");

Pussargi: Ēriks Boroduška, Artjoms Vissarionovs (abi - "Riga"),Martins Štāls ("Tukums 2000"), Efraims Valutadatils ("Babītes SK"), Artūrs Janovskis, Kevins Cēsnieks (abi - "Jelgava"), Linards Liepiņš ("Metta") Dāvis Sedols ("Babītes SK");

Uzbrucēji: Emīls Evelons, Roberts Adītājs (abi - "JDFS Alberts"), Haralds Silagailis ("Riga"), Reinis Pāls ("Babītes SK").