Latvijas telpu futbola izlase uzvar Šveici, saglabā izredzes uz Eiropas finālturnīru

Latvijas telpu futbola izlase ceturtdien Salaspilī Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra mačā ar rezultātu 4:1 pārspēja Šveici, saglabājot izredzes kvalificēties finālturnīram.

Latvijas izlases labā pa diviem vārtiem guva Maksims Seņs un Germans Matjušenko.

Spēles pirmajā puslaikā lielāks pārsvars un vairāk sitienu pa vārtiem bija Latvijai, taču pretiniekus glāba kā vārtsargs, tā arī vārtu stabs. Otrajā puslaikā Latvijas izlase turpināja izdarīt spiedienu un 26.minūtē Seņs pēc izgājiena viens pret viens pārspēja pretinieku bumbu ķērāju.

Trīs minūtes vēlāk mājiniekiem vārtus vairākumā guva Matjušenko, kurš panāca 2:0. Tiesa, 33.minūtē pretinieki izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un Simons Gesi samazināja latviešu pārsvaru.

Pēc gūtajiem vārtiem šveicieši uzbruka arvien bīstamāk, taču rezultātu izlīdzināt nespēja. Turklāt trīs minūtes pirms mača beigām Seņs pēc vārtsarga Aigara Bondara piespēles atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru. Kad līdz finālsvilpei bija palikusi nepilna pusminūte, Matjušenko pārcēla bumbu pāri pretinieku vārtsargam un panāca 4:1.

Pirmdien Latvijas izlase Laško pilsētā spēkosies ar Slovēniju. Lai turpinātu pretendēt uz vietu finālturnīrā, Latvijas valstsvienībai jāuzvar arī šī spēle.

Grupas līdere ar 12 punktiem četrās spēlēs ir Spānija, tālāk ar deviņiem punktiem piecos dueļos seko Slovēnija, seši punkti piecās cīņās ir Latvijai, bet Šveice četros mačos palikusi bešā.

Šī bija pirmā reize, kad izlase savu mājas spēli aizvadīja Salaspilī. Fakts, ka nevarēs spēlēt Jelgavā, kur ir ierīkots Covid-19 masu vakcinēšanas punkts, izlasi neuztrauca, jo Salaspils sporta nams visiem ir labi zināms no Latvijas čempionāta spēlēm.

Uz izlasi izsauktie 15 spēlētāji pārstāv trīs vietējos klubus un divas Polijas komandas.

Finālturnīrā iekļūs astoņu apakšgrupu uzvarētājas un sešas labākās no otro pozīciju ieguvējām, kamēr pārējās divas otro pozīciju ieguvējas atlikušo ceļazīmi sadalīs "play-off" kārtā.

Finālturnīrs 2022.gada janvārī un februārī paredzēts Nīderlandē. Latvijas telpu futbola izlase kontinenta finālturnīrā līdz šim vēl nav spēlējusi.