Latvijas sieviešu futbola izlase ielaiž 20 vārtus pilnīgā sagrāvē pret rekordisti Angliju

Latvijas sieviešu futbola valstsvienība otrdien viesos Donkasterā ar 0:20 kapitulēja Anglijas izlasei 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē, liecina rīkotāju informācija. Anglijas izlase guva vēsturē iespaidīgāko uzvaru, spēlē dominējot no sākuma līdz beigām, sagādājot Latvijas futbolistēm vissmagāko zaudējumu.

Lorīna Hempa uzvarētājām guva četrus vārtus, bet pa trim precīziem sitieniem bija Elenas Vaitas, Betas Mīdas un Alesijas Ruso rēķinā. Pirmo puslaiku Anglijas izlase noslēdza ar astoņu vārtu pārsvaru.

Anglietes bumbu kontrolēja 86% spēles laika un izpildīja 63 sitienus pa vārtiem, savukārt latvietes līdz sitieniem pa vārtiem netika un neizpildīja arī nevienu stūra sitienu.

Pēc gūtās uzvaras Anglijas futbolistes lielo finālturnīru kvalifikācijā nav zaudējušas 65 mačus pēc kārtas, pēdējoreiz zaudējot 2002. gada novembrī.

Anglijas izlase bija agresīva jau pašā spēles sākumā, pirmajam sitienam pa vārtu pārliktni otrajā minūtē nākot no Aleksas Grīnvudas. Pirmos spēles vārtus Anglijas izlases labā guva Mīda, kura bumbu raidīja vārtos jau trešajā spēles minūtē. Anglijas izlase uzturēja ātru tempu, un tas ļāva Vaitai gūt vārtus gan sestajā, gan devītajā minūtē, palielinot Anglijas pārsvaru līdz 3:0. Ar saviem otrajiem vārtiem Vaita kļuva par Anglijas sieviešu futbola izlases visu laiku labāko vārtu guvēju, apsteidzot Kelliju Smitu.

Anglijas izlase turpināja aktīvi uzbrukt, un 12. minūtē savus otros vārtus guva Mīda, panākot 4:0. Latvijas izlase nekādi nespēja noturēties aizsardzībā, drīz ļaujot Anglijas izlasei gūt vēl divus vārtus 18. un 23. minūtē, panākot 6:0. Vārtus Anglijas labā guva Ella Tūne un Beta Mīda. Tādējādi Mīda jau 23. minūtē Anglijas labā bija iesitusi trīs vārtus jeb hettriku.

Anglijas izlase turpināja agresīvi uzbrukt, kas nozīmēja, ka Latvijas izlasei nācās spēlēt aizsardzībā. Latvietēm izdevās rezultātu 0:6 noturēt līdz 43. minūtei, kad mājinieces guva divus ātrus vārtus 43. un 44. minūtē, izceļoties Tūnei un Hempai. Pirmā puslaika izskaņā Anglija bija vadībā ar 8:0.

Pēc pārtraukuma spēle turpinājās pirmā puslaika pēdās, jo 49. minūtē Anglijas labā izcēlās Vaita, iesitot savus trešos vārtus,kas mājiniecēm bija otrais hettriks. Trīs minūtes vēlāk Latvijas izlase pārkāpa noteikumus soda laukumā, dzelteno kartīti nopelnot Ligitai Tumānei. Anglijai 11 metru soda sitienu realizēja Džordžija Stenveja, panākot 10:0.

Anglijas "lauvenes" pat nedomāja apstāties, un turpināja agresīvi darboties Latvijas laukuma pusē. Mājinieces vārtus guva 56. minūtē un 61. minūtē, rezultatīvi nospēlējot Džesikai Kārterei un Betānijai Inglendai. Latvijas izlase nespēja noturēties aizsardzībā, un ielaida vēl divus ātrus vārtus, tiem nākot 67. un 71. minūtē pēc Džilas Skotas un Alesijas Ruso sitieniem. Pēc piecām minūtēm savus otros vārtus spēlē guva Hempa, panākot 15:0.

Tuvojoties spēles beigām, Latvijas izlase arvien nespēja apturēt Anglijas uzbrukumus, kas ļāva mājniecēm no 80. līdz 84. minūtei gūt četrus vārtus. Izcēlās Džordana Nobsa, ar vēl diviem vārtiem un tādējādi hettriku atzīmējās Ruso, un vēl vienus vārtus iesita Betānija Inglenda. Pēdējos vārtus Anglijas izlase guva 88. minūtē, hettriku noformējot arī Hempai, spēlē panākot 20:0.

Latvijas izlases galvenais treneris Romāns Kvačovs pēc iepriekšējām spēlē sastāvā bija veicis vairākas izmaiņas. Pirmo reizi sastāvā tika iekļautas Viktorija Vengreviča, Taisija Smirnova un Diāna Skribina. Dažādu iemeslu dēļ sastāvā nebija Karlīnas Miksones, Olgas Ševcovas, Renātes Fedotovas, Anastasijas Ročānes un Enijas Annas Vaivodes.

Kvalifikācijā Latvijas izlase sešu komandu grupā ir zaudējusi visās četrās aizvadītajās spēlēs un mačā pret Angliju cieta smagāko sakāvi. Savukārt anglietes ir grupas līderes ar uzvarām visās piecās spēlēs un vārtu attiecību 33:0.

Iepriekšējais antirekords Latvijas izlasei bija 26. oktobrī, kad komanda Rīgā piekāpās Anglijas izlasei ar rezultātu 0:10. Latvijas izlase Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā ieņem 102. vietu, bet Anglija ir astotā.

Kvalifikācijas spēles deviņās grupās ilgs līdz 2022. gada septembrim. Grupu uzvarētājas nodrošinās dalību Pasaules kausa finālturnīrā, kas 2023. gada jūlijā un augustā 32 valstsvienību konkurencē risināsies Austrālijā un Jaunzēlandē, bet deviņas otrās vietas ieguvējas cīņu par vēl trim ceļazīmēm turpinās izslēgšanas spēlēs.