Latvijas kausa izcīņas Kurzemes derbijā pārāki Ventspils futbolisti; «Spartaks» izslēdz «Jelgavu»

Latvijas futbola kausa izcīņas ceturtdaļfinālā FK “Ventspils” mājās spēlē ar rezultātu 3:0 sagrāva “Liepāja”/”Mogo” vienību, savukārt Virslīgas čempions Jūrmalas "Spartaks" no tālākās cīņas izslēdza FK "Jelgava", liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar informāciju par Jūrmalas "Spartaks" uzvaru pār FK "Jelgava")

Jau spēles piektajā minūtē rezultātu atklāja Artjoms Vaskovs, otro vārtu guvums Tosina Ajeguna kontā. Bet spēles 42. minūtē Ritvars Rugins guva trešos vārtus ventspilnieku labā.

Ventspilnieki Latvijas kausu izcīnījuši sešas reizes, iepriekšējo reizi to paveicot 2013. gadā, kā arī vēl divas reizes spēlējuši finālā. Savukārt liepājnieku labākais sasniegums pēc kluba dibināšanas 2014. gadā ir pusfināla sasniegšana 2014./2015. gada sezonā. Abas komandas ceturtdaļfinālā tikās arī iepriekšējā sezonā, kad FK "Ventspils" savā laukumā prata uzvarēja ar 1:0.

Tikmēr otrajā spēlē Jūrmalas “Spartaks” spēja izslēgt FK “Jelgava” no tālākās cīņas, Dmitrijam Platonovam jau kompensācijas laikā gūstot vienīgos vārtus šajā spēlē.

Jūrmalas komanda pērn sasniedza jaunus augstumus savā pastāvēšanas vēsturē, gan pirmoreiz izcīnot Virslīgas čempionu titulu, gan pirmoreiz iekļūstot Latvijas kausa finālā. Tajā viņiem gan neizdevās apspēlēt FK “Jelgava” vīrus, kur uzvaras vārtus jelgavnieku labā guva ukraiņu leģionārs Kirillo Siličs.

FK “Jelgava” par trofejas ieguvējiem kļuvuši pēdējās trīs sezonas pēc kārtas. Jelgavnieki Latvijas kausa trofeju kopumā ieguvuši četras reizes.