Latvijas jauniešu futbola izlasēm piesaista augsta līmeņa Čehijas treneri

Latvijas U-19 un U-18 jauniešu izlases vadīs Čehijas speciālists Jakubs Dovalils, ceturtdien informēja Latvijas Futbola federācija (LFF). Dovalils iepriekš karjerā ir strādājis dažāda vecuma spēlētāju Čehijas izlasēs un 2015.gadā viņu nominēja Čehijas gada labākā trenera titulam.

Par galveno uzdevumu sev Dovalils uzskata Latvijas futbola kopējās sistēmas iepazīšanu, lai izveidotu kontaktus ar klubiem un citiem treneriem. Dovalils iepriekš ir redzējis gan Latvijas valstsvienības, gan U-21 izlases sniegumu un zina arī klubus, kas iepriekšējās sezonās startēja Čempionu līgā un Eiropas līgā. Speciālists plāno arvien pamatīgāk iepazīt jauniešu izlases un to futbolistus.

"Ja Latvijas U-19 izlase savā vecumā spēs regulāri kvalificēties Eiropas čempionāta elites kārtai un, iespējams, arī finālturnīram, augs gan futbolistu individuālais, gan kopējais futbola līmenis valstī. Tas ar laiku cels arī nacionālās izlases latiņu," Dovalilu citēja LFF.

Latvijas jauniešu izlašu izpildījumā Dovalils vēlas redzēt aktīvu spēli ar augstu presingu, taču paturot prātā spēlētāju prasmes. "Mūsdienu futbolā jauniešu izlasēs futbolistam jābūt apveltītam ar labām ātruma īpašībām, disciplīnu, spēku, jāmīl futbols kā spēle, vienlaikus jābūt stipram gan individuāli, gan arī daļai kolektīva. Esmu pārliecināts, ka ar šādām īpašībām varēsim sasniegt vēlamo rezultātu laukumā," pauda Dovalils.

Pašlaik 44 gadus vecais Dovalils trenera karjeru sāka 1997. gadā, kad pievienojās Prāgas SK "Slavia" jauniešu akadēmijai, strādājot ar kluba U-15 līdz U-19 futbolistiem. 2002. gadā Dovalilu apstiprināja par Čehijas U-16 jauniešu izlases galveno treneri. 2006. gadā kopā ar Čehijas U-17 izlasi viņš izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas, bet 2008. gadā aizveda U-19 izlasi līdz Eiropas bronzai.

No 2008. līdz 2015. gadam Dovalils strādāja par Čehijas U-21 izlases galveno treneri, vadot komandu arī divos Eiropas čempionāta finālturnīros un 2011. gadā sasniedzot 4.vietu. Dovalils 2012. gadā pildīja arī Čehijas nacionālās izlases galvenā trenera asistenta pienākumus, strādājot ar komandu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pēc darba Čehijā viņš devās uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur līdz 2017. gada janvārim strādāja par šīs valsts U-19 jauniešu izlases galveno treneri.

Latvijas U-17 izlases līdzšinējais galvenais treneris Igors Stepanovs darbu noslēdza aizvadītajā gadumijā. Savukārt treneru rotācijas kārtībā Latvijas U-16 un U-17 jauniešu izlases šosezon vadīs Aleksandrs Basovs.

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti