Latvijas izlase piekāpjas Īrijas spiedienam pārbaudes spēlē

Latvijas futbola izlase piektdien pārbaudes spēlē Dublinā ar 0:3 zaudēja Īrijas valstsvienībai, kas aizvadīja pirmo cīņu galvenā trenera Martina O'Neila un viņa palīga Roja Kīna vadībā. Laukuma saimnieki pastāvīgo spēles pārsvaru reti pārvērta ļoti bīstamos uzbrukumos, taču ar trim realizētām iespējām Īrijai pietika pārliecinošai uzvarai.

Īri skatītāju piepildītajā "Aviva" stadionā pārliecinoši iejutās saimnieku lomā un kontrolēja bumbu, taču viņu uzbrukumi lielākoties bija bez tiešiem draudiem Andra Vaņina sargātajiem vārtiem. Vadībā Īrijas izlase izvirzījās 21.minūtē, realizējot standartsituāciju. Pēc stūra sitiena bumba nonāca vārtu priekšā pie Robija Kīna, kurš nekavējās izmantot savu iespēju.

Tribīnēs bija dzirdami arī Latvijas atbalstītāji, taču viņu favorītiem reti izdevās pietuvoties Īrijas vārtiem. Otrajā puslaikā viesi centās spēlēt aktīvāk un spēle dažbrīd kļuva spēkos nedaudz līdzīgāka, taču 68. minūtē Jura Laizāna piespēli pārtvēra Aidens Makgīdijs un no tālas distances precīzi trāpīja vārtu tuvajā apakšējā stūrī. Latvijas izlases aizsardzību īri izpluinīja 80. minūtē, kad Šeinam Longam pēc Makgīdija centrējuma gandrīz pie vārtu līnijas atlika trāpīt pa bumbu. Arī atlikušajā laikā bumba gandrīz nepārtraukti bija īru rīcībā.

Izbraukuma turpinājumā Latvijas futbolisti otro spēli aizvadīs 18.novembrī pret Anglijas otrās spēcīgākās līgas klubu "Yeovil Town", ko vada bijušais Latvijas izlases treneris Gerijs Džonsons.