Latvijas futbolisti veldzē fanu ciešanas ar četru vārtu uzvaru pār Andoru

Latvijas futbola valstsvienība otrdien Rīgā katrā puslaikā guva pa diviem vārtiem un ar 4:0 pārliecinoši pārspēja Andoru pēdējā spēlē 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā. Uzvara ļaus komandai un līdzjutējiem labākā noskaņā atvadīties no kopumā neveiksmīgā kvalifikācijas cikla, ko Latvijas izlase grupā pabeidza priekšpēdējā - 5.- vietā ar 10 spēlēs gūtām divām uzvarām, kas abas tika izcīnītas pret valsti ar 80 000 iedzīvotāju.

Divus vārtus Latvijai "Skonto" stadionā guva Valērijs Šabala, kā arī precīzi sita Dāvis Ikaunieks un Igors Tarasovs. Mājinieki laukumā bija situācijas noteicēji, un Andoras izlase tikai retumis spēlēja pretinieku laukuma pusē.

Dāvis Ikaunieks atklāj rezultātu

Andorieši sākotnēji bez sarežģījumiem tika galā ar Latvijas uzbrukumiem, līdz Dāvis Ikaunieks pēc teicamas Gļeba Kļuškina piespēles 11.minūtē lēcienā bija pārāks par aizsargiem un precīzi sita ar galvu no 11 metru atzīmes.

Retu, bet bīstamu Andoras pretuzbrukumu noslēdz neprecīzs sitiens

Dažbrīd draudus uzbrukumā spēja radīt arī viesi - Hordi Alaess no labas situācijas soda laukumā sita pāri Andra Vaņina sargātajiem vārtiem.

Valērijs Šabala panāk Latvijai 2:0 pārsvaru

Tomēr Andoras aizsardzībā arvien parādījās plaisas, un 19.minūtē pēc Aleksandra Solovjova piespēles Šabalam pie vārtu tālā stūra atlika trāpīt no tuvas distances.

Latvijas laukuma pusē andorieši parādījās reti un līdz bīstamu situāciju izveidošanai vairs netika.

Kristaps Blanks par Latvijas spēli pirmajā puslaikā

Treneris un bijušais valstsvienības futbolists Kristaps Blanks puslaika pārtraukumā Latvijas Televīzijas studijā atzina, ka Latvijas izlase parādīja labu sniegumu, ko apliecina arī statistika bumbas kontrolē un sitienos pa vārtiem.

Šabala iesit savus otros vārtus spēlē

Trešos vārtus Latvijas izlase guva 59.minūtē pēc itin elegantas saspēles soda laukumā. Dāvja Ikaunieka un Kaspara Dubras piegādāto bumbu gandrīz no vārtu līnijas tīklā trieca Šabala.

Igors Tarasovs gūst Latvijai ceturtos vārtus

Pagāja vēl tikai četras minūtes, līdz cīņā vārtu priekšā ar rikošeta palīdzību veiksme bija Igora Tarasova pusē, ļaujot pussargam gūt karjerā pirmos vārtus valstsvienībā.

Andorai vārtsarga kļūda gandrīz maksā piekto vārtu zaudējumu

Piekto vārtu guvumu Latvijai, jau tuvojoties spēles beigām, gandrīz sagādāja Andoras vārtsargs Hoseps Gomess, kurš uz brīdi nesavaldīja tālu Alekseja Višņakova sitienu, tomēr bumba palika vārtu līnijai laukuma pusē.

Kristaps Blanks par Latvijas uzvaru pār Andoru

Pēc mača Kristaps Blanks uzsvēra, ka nav pamata eiforijai, bet var priecāties par uzvaru un iesistiem četriem vārtiem. Līdz nākamajām spēlēm jārisina Latvijas futbola problēmas, lai pretendētu uz lielākiem panākumiem.

Lai grupā finišētu 5.vietā sešu komandu konkurencē, Aleksandra Starkova vadītajiem Latvijas futbolistiem būtu pieticis ar neizšķirtu, tomēr galvenais treneris un komanda pauda apņēmību izcīnīt uzvaru, lai atgūtu ticību sev un iepriecinātu līdzjutējus. Abām komandām citi sapņi jau bija izsapņoti, un savstarpējā duelī atlika noskaidrot, kura vienība priekšsacīkšu grupā paliks pēdējā.

Latvijas izlase spēli aizvadīja bez ierastā kapteiņa Kaspara Gorkša, kurš laukumā nevarēja doties iepriekš nopelnīto brīdinājumu dēļ. Kapteiņa pienākumus šoreiz pildīja vārtsargs Andris Vaņins. Savukārt pēc savainojuma dziedēšanas sastāvā atgriezās aizsardzības balsts Kaspars Dubra.

Abu komandu pirmajā mačā Latvijas futbolisti Andorā nervozā spēlē bija pārāki ar 1:0, un pērnā gada 6.septembrī gūtais panākums Latvijai līdz šim bija pēdējā uzvara kvalifikācijas grupā.

B apakšgrupas uzvarētāji kļuva zināmi Lisabonā, kur Portugāles izlase ar 2:0 uzveica līdzšinējos līderus šveiciešus un labākas vārtu attiecības dēļ ieguva automātisku ceļazīmi uz finālturnīru Krievijā.

Šveiciešiem būtu pieticis ar neizšķirtu, tomēr arī zaudējums viņiem saglabā cerības uz panākumu kvalifikācijas izslēgšanas kārtā. Trešo vietu grupā ieguva ungāri, Budapeštā ar 1:0 pārspējot Fēru salu izlasi, kas tabulā vairs nebija aizsniedzama ne Latvijai, nedz Andoras futbolistiem.