Latvijas futbolisti uzvar Igauniju valstsvienības jaunā trenera debijā

Latvijas futbola valstsvienība galvenā trenera Miksu Pātelainena debijā sestdien Rīgā ar 1:0 uzvarēja Igaunijas izlasi Baltijas kausa spēlē. Pirmajā futbola spēlē atjaunotajā "Daugavas" stadionā uzvaras vārtus 70.minūtē guva Jānis Ikaunieks.

Otro spēli Baltijas kausa turnīrā Latvijas izlase aizvadīs 5. jūnijā Viļņā pret Lietuvu, kas trešdien Rakverē ar 0:2 zaudēja igauņiem. Latvijas valstsvienība tādējādi saglabā labas izredzes ceturto gadu pēc kārtas iegūt trofeju.

Vairāk nekā 4000 skatītāju klātienē vērotajā spēlē Ikauniekam izdevās teicams sitiens no soda laukuma stūra, bumbu pa augstu trajektoriju raidot vārtu tālajā augšējā stūrī.

Pirmajā puslaikā vistuvāk panākumam Latvijas izlase bija trīs minūtes pirms pārtraukuma, kad Vitālijs Jagodinskis trāpīja pa Matveja Igonena sargāto vārtu pārliktni. Igauņi vairāk paļāvās uz pretuzbrukumiem, viens no kuriem sekoja arī pēc Jagodinska sitiena, taču bumba lidoja virs Andra Vaņina sargātā cietokšņa.

Laukuma saimnieki turpināja vairāk uzbrukt pēc pārtraukuma, un Ikaunieks 55.minūtē raidīja bumbu cieši gar vārtu apakšējo stūri. Bumba bieži nonāca Igaunijas soda laukumā, un viesiem bija jāpiepūlas savu vārtu nosargāšanā. Igaunijas izlase pēc vārtu zaudējuma centās sparīgāk spēlēt uzbrukumā, un 83.minūtē Vaņins lēcienā glāba pēc Iļjas Antonova tāla un spēcīga sitiena apakšējā stūrī.

Latvijas izlases uzbrucējs Valērijs Šabala pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka spēle bija grūta, bet visi jaunajam trenerim gribēja pierādīt, ka ir pelnījuši vietu pamatsastāvā.

Baltijas kauss ir senākais  joprojām notiekošais izlašu turnīrs Eiropā, bet Latvijas izlase kopš 1928.gada rīkotajā izcīņā ir titulētākā komanda, kas trofeju ieguvusi 23 reizes.

Latvijas izlase gatavojas dalībai jaundibinātajā Nāciju līgā, kas sāksies rudenī. Vēl viena pārbaudes spēle komandai "Daugavas" stadionā būs 9.jūnijā pret Azerbaidžānu. Pātelainena vadībā Latvijas izlase sāka trenēties maija beigās - galvenajam trenerim darbs izlasē ir garantēts līdz novembra beigām, kad noslēgsies Nāciju līgas grupas turnīrs.