Latvijas futbolisti UEFA Nāciju līgas mačā nenosargā uzvaru pret Fēru salām

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien UEFA Nāciju līgas D1 grupas spēlē savā laukumā spēlē neizšķirti ar Fēru salām. Latvija spēlēja 1:1 ar Fēru salām.

59.minūtē Latviju vadībā pēc Vladislava Gutkovska piespēles izvirzīja Vladimirs Kamešs, taču jau pēc minūtes pēc Viljornura Davidsena centrējuma no kreisās puses rezultātu izlīdzināja Gunnars Vatnhamars.

Mājinieki nopelnīja divus dzeltenos "plāksterus", 77.minūtē tādu savā priekšā ieraugot Mārtiņam Ķiguram, bet 11 minūtes vēlāk - Danielam Ontužānam. Viesiem tikai viena dzeltenā kartīte - 58.minūtē Davidsenam.

Latvijas izlase jaunā kapteiņa Antonija Černomordija vadībā nespēja gūt uzvaras vārtus arī ar četrām otrajā puslaikā veiktajām spēlētāju maiņām, viesiem iztiekot ar divām.

61.minūtē Ritvara Rugina vietā nāca Aleksejs Saveļjevs un Kamešu nomainīja Ontužāns. Desmit minūtes vēlāk Ķigurs nomainīja Andreju Cigaņiku, bet mača pirmajā kompensācijas minūtē Jāņa Ikaunieka vietā laukumā devās Alvis Jaunzems.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase otrdien, demonstrējot nepārliecinošu sniegumu, pārbaudes mačā viesos ar 3:0 uzveica Sanmarīno.

Latvijas izlases nometnē pēc atgriešanās no Sanmarīno pozitīvs Covid-19 tests bija aizsargam Vladislavam Sorokinam. Kā apšaubāms pārbaužu rezultāts klasificēts vēl vienam izlases spēlētājam Vladislavam Fjodorovam un komandas fizioterapeitam Dmitrijam Jefremenkovam, kuri līdz ar to pārbaužu brīdī uzskatāmi par neinfekcioziem.

Sanmarīno no pilnā treneru korpusa izpalika četri speciālisti - Marians Pahars, kuram konstatēta saslimšana, divi, kuri no komandas izolēti drošības apsvērumu dēļ, un viens, kurš komandai nepievienojās, jo viņa pirmstermiņa Covid-19 pārbaužu rezultāts tika klasificēts kā apšaubāms.

Tikmēr Fēru salu izlasei ceļš uz Rīgu bija īsāks, jo tā otrdien aizvadīja pārbaudes spēli Viļņā, kur ar 1:2 piekāpās Lietuvai. Mačs plašu rezonansi guva, jo tajā Fēru salu izlasē debitēja Hilmass Leons Jākobsens, kurš spēlējis arī nacionālajā handbola valstsvienībā.

Bez aizsargiem Sorokina un Fjodorova šajā mačā nevarēja piedalīties arī pussargs Artūrs Zjuzins, kurš sakrājis brīdinājumus, kā arī centra aizsargs/balsta pussargs Igors Tarasovs, kurš vēl nav pilnībā atkopies no savainojuma.

Abas izlases savā starpā spēkojās piekto reizi. Vispirms 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā Latvija mājās zaudēja ar 0:2, bet viesos mačs noslēdzās neizšķirti 0:0. Aizpērn abas izlases Malagā aizvadīja pārbaudes maču, kas noslēdzās ar 1:1, bet šāds pats rezultāts tika fiksēts iepriekšējā komandu cīņā UEFA Nāciju līgā.

Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 142.pozīciju, bet Fēru salas atrodamas 107.vietā.

Latvija UEFA Nāciju līgas turnīru noslēgs otrdien, kad viesosies Andorā.

Latvieši UEFA Nāciju D līgas pirmajā grupā septembrī mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoru un viesos cīnījās 1:1 ar Maltu. Vēl viens neizšķirts tika fiksēts oktobrī Touršhavnā, kur vēlreiz tika spēlēts neizšķirti - 1:1 ar Fēru salu futbolistiem. Savukārt nākamajā spēlē Latvija ar 0:1 piekāpās Maltai.

Otrā grupas mačā Malta savā laukumā atspēlējās pret Andoru, uzvarot ar 3:1 (0:1).

Viesi izvirzījās vadībā jau trešajā minūtē pēc Marka Rebesa sitiena.

Mājiniekiem atspēlēties palīdzēja andorieši, 56.minūtē bumbu savos vārtos ieraidot Emili Garsijam. 59.minūtē uzvaras vārtus guva Jurgens Degabriele, bet punktu mača kompensācijas laika trešajā minūtē pielika Šons Dimečs - 3:1.

Pēc piecām spēlēm grupas vadībā ar 11 punktiem ir Fēru salas, astoņi punkti ir Maltai, Latvijas izlase iekrājusi četrus punktus, bet Andorai ir divi punkti.

Nāciju līgas D pirmās grupas uzvarētāja nodrošinās vietu nākamās sezonas C līgā jeb pēc spēka trešajā līmenī. D līgā spēlē Eiropas vājākās izlases.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidāti UEFA Nāciju līgas novembra spēlēm:

vārtsargi - Roberts Ozols ("Riga"), Kaspars Ikstens (RFS), Dāvis Ošs (Jūrmalas "Spartaks");

aizsargi - Igors Tarasovs (Kuopio "Palloseura", Somija), Elvis Stuglis, Ritvars Rugins, Antonijs Černomordijs (visi - "Riga"), Roberts Savaļnieks (RFS), Mārcis Ošs ("Lugano", Šveice), Krišs Kārkliņš ("Valmiera"), Raivis Jurkovskis ("Liepāja"), Kaspars Dubra ("Oleksandriya", Ukraina);

pussargi - Artūrs Zjuzins, Jānis Ikaunieks (abi - RFS), Aleksejs Saveļjevs ("Mantova", Itālija), Andrejs Cigaņiks (Luhanskas "Zorja", Ukraina), Vladimirs Kamešs ("Riga"), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Eduards Tīdenbergs, Mārtiņš Ķigurs, Ingars Sarmis Stuglis (visi - "Liepāja"), Daniels Ontužāns (Minhenes "Bayern", Vācija)

uzbrucēji - Vladislavs Gutkovskis (Čenstohovas "Rakow", Polija), Roberts Uldriķis ("Sion", Šveice), Dāvis Ikaunieks ("Mlada Boleslav", Čehija), Raimonds Krollis ("Metta").