Latvijas futbolisti U-19 Eiropas čempionāta kvalifikācijā uzveic Lietuvu, tiek nākamajā kārtā

Latvijas U-19 izlases futbolisti otrdien pēdējā spēlē 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā ar 1:0 uzvarēja Lietuvas vienaudžus un iekļuva nākamajā atlases kārtā, liecina rīkotāju informācija.

Uzvaras vārtus 77. minūtē guva Valerijs Lizunovs. Otro puslaiku Latvijas izlase aizvadīja mazākumā, jo pirms pārtraukuma noraidījumu nopelnīja uzbrucējs Bruno Melnis.

Kvalifikācijas pirmās kārtas turnīrā Rumānijas pilsētā Bufteā trenera Jakuba Dovalila vadītā Latvijas izlase pirmās divas spēles četru komandu grupā pret mājiniekiem un Austrijas futbolistiem noslēdza ar bezvārtu neizšķirtu. Ņikita Parfjonovs visās trijās spēlēs Latvijas vārtus nosargāja neskartus.

Grupā Latvija ieņēma otro vietu aiz Rumānijas izlases, kas trijās spēlēs arī iekrāja piecus punktus.

Nākamajā kvalifikācijas kārtā iekļūs pa divām 13 grupās visaugstāk tikušajām komandām, kā arī viena labākā trešās vietas ieguvēja. Kvalifikācijas pirmajā kārtā nav jāpiedalās ar pirmo numuru izliktajai Portugālei.

U-19 Eiropas čempionāta finālturnīrs 2023. gadā ar astoņu komandu dalību notiks no 3. līdz 16. jūlijam Maltā. Vieta finālturnīrā jau ir garantēta mājiniekiem maltiešiem.