Latvijas futbolisti trīs reizes izvirzās vadībā, bet kompensācijas laikā piekāpjas Kosovai

Latvijas futbola valstsvienība pirmdien viesos gada pēdējā pārbaudes spēlē ar rezultātu 3:4 piekāpās Kosovas vienībai. Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Gļebs Kļuškins, bet vienu reizi precīzs bija Valērijs Šabala.

Spēles laikā Latvijas valstsvienība trīs reizes izvirzījās vadībā, tomēr Kosova katru reizi prata atspēlēties un kompensācijas laikā nodrošināt uzvaru.

Jau spēles vienpadsmitajā minūtē no soda laukuma līnijas bumbu mājinieku vārtos raidīja Kļuškins. Tomēr latviešu prieki nebija ilgi, jo vien divas minūtes vēlāk Amirs Rahmani, raidot bumbu vārtos ar galvu, izlīdzināja rezultātu.

Turpinājumā risinājās asa cīņa, un Ņikita Koļesovs un Kaspars Dubra nopelnīja brīdinājumus. Pēc aktīva latviešu uzbrukuma Šabala apsteidza pretinieku vārtsargu cīņā par atlēkušo bumbu, ko uzreiz raidīja Kosovas vārtos, atgūstot vadību.

Cīņa laukuma vidusdaļā turpinājās, un pēc sadursmes savainojumu guva Vitālijs Maksimenko, kuru nomainīja Alans Siņeļņikovs.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē pēc stūra sitiena izpildes Andris Vaņins nolēma atstāt vārtus, lai ar dūri izraidītu bumbu ārpus soda laukuma, tomēr viņu pārspēja Vedets Murikvi, otro reizi izlīdzinot rezultātu.

Otro puslaiku aktīvi iesāka abas komandas. Spēles 59. minūtē Kļuškins izpildīja teicamu tālšāvienu, otro reizi pārspējot pretinieku vārtsargu.

Turpinājumā abas komandas veica vairākas spēlētāju maiņas. Bīstamu sitienu 75. minūtē izpildīja viesi. Pāris minūtes vēlāk latviešu soda laukumā krita viens no Kosovas spēlētajiem, bet, par spīti skatītāju svilpieniem, tiesnesis vienpadsmit metru soda sitienu nepiešķīra.

Mājinieku ofensīva turpinājās arī mača izskaņā. Pēc bīstama sitiena bumba atlēca Latvijas vārtu priekšā, ko ārpus laukuma centās raidīt Siņeļņikovs, tomēr bumba trāpīja pretiniekam, neveiksmīgi ielecot Vaņina sargātajos vārtos. Jau spēles ceturtajā kompensācijas minūtē kosovieši vēlreiz pārspēja Vaņinu, nodrošinot uzvaru mačā.