"Likteņa līdumnieki". LTV videofilma . 1. sērija
Zinas.ltv arī krievu valodā

Futbols. LAT - AZE

Latvijas futbolisti pret Azerbaidžānu cieš pirmo sakāvi Pātelainena vadībā

Latvijas futbola valstsvienība sestdien Rīgā ar 1:3 zaudēja Azerbaidžānai pārbaudes spēlē, piedzīvojot pirmo neveiksmi kopš Miksu Pātelainena stāšanās galvenā trenera amatā. Baltijas kausu izcīnījusī Latvijas izlase aizvadīja trešo spēli nedēļas laikā un nespēja tikt līdzi tehniski pārākiem pretiniekiem.

Viesus 20.minūtē vadībā izvirzīja Maksims Medvedevs, bet otrajā puslaikā uzvarētājiem izcēlās Džavids Imamverdijevs un Emins Mahmudovs, panākot 3:0. Jau mača kompensācijas laika izskaņā Roberts Uldriķis guva prestiža vārtus.

Azerbaidžānas izlase izmantoja savu pirmo iespēju uzbrukumā un atklāja rezultātu, kad Medvedevs pamanījās pa vārtu līniju ripojušu bumbu tomēr pārdabūt svītras viņā pusē. Mājiniekiem bīstamākais trieciens puslaika turpinājumā izdevās 41.minūtē, kad Valērijs Šabala pēc Artūra Karašauska centrējuma sita ar galvu, bet vārtu vidū bumbu tvēra vārtsargs Kamrans Agajevs.

Debijas spēli valstsvienībā aizvadīja Jūrmalas "Spartaka" vārtsargs Jevgeņijs Nerugals, kam rūgta epizode bija 59.minūtē. Neveiksmīga bumbas atspēle aizsardzībā un Nerugala izgājiens no vārtiem ļāva Imamverdijevam ērti trāpīt tukšos vārtos. Piecas minūtes vēlāk bumba vārtos ielidoja pēc Mahmudova tālsitiena.

Nerugals un vārtu pārliktnis drīz vien glāba no ceturto vārtu zaudējuma. Latvijas izlase centās lieliem spēkiem doties uzbrukumā, atstājot robus aizsardzībā un radot viesiem labas iespējas pretuzbrukumiem. Mājinieki kompensācijas laikā bija tuvu prestiža vārtu guvumam, kad Alekseja Višņakova sitienu vārtu apakšējā stūrī tvēra Agajevs, tomēr arī viņam nebija pa spēkam glābt pēc Uldriķa izrāviena.

Latvijas izlases pussargs Ritvars Rugins pēc zaudējuma atzina, ka azerbaidžāņi ir augstāka līmeņa komanda nekā Igaunija un Lietuva, ko izdevās apsteigt Baltijas kausa izcīņā. Azerbaidžānas futbolisti neļāva laukumā brīvi justies un piespieda pieļaut daudz kļūdu, paskaidroja futbolists.

Latvijas valstsvienība pasaules rangā ieņem 129.vietu, turpretim Azerbaidžāna ir 105.pozīcijā. Latvijas futbolisti aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli pirms septembrī gaidāmā starta Nāciju līgā.