Bērnu sporta uzrēķini - Kā panākt, lai valsts atbalsta katra sportista vecākus?

Baltijas čempionāta posms motošosejā

PK kvalifikācijas spēle sieviešu izlasēm Latvija - Maķedonija

Latvijas futbolistes zaudē Ziemeļmaķedonijai Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla trešajā spēlē "Daugavas" stadionā ar 1:4 zaudēja Ziemeļmaķedonijai.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Olga Ševcova.

Mača devītajā minūtē ar spēcīgu sitienu no soda laukuma robežas pretinieces vadībā izvirzīja Gentjana Roči. Latvijas futbolistes atbildēja ar aktīvu spēli pretējā laukuma pusē, tomēr 28.minūtē ielaida vēl vienus vārtus. Pretiniecēm stūra sitienu izpildīja Nataša Andonova, kuras sistā bumba ar vēja palīdzību iegriezās vārtos - 2:0 pretinieču labā.

Pāris minūtes vēlāk pēc Tatjanas Baļičevas sitiena pirmā pie atlēkušās bumbas bija Ševcova, kura vienus vārtus atguva. Vēl mirkli vēlāk Ševcova vēlreiz ieraidīja bumbu pretinieču "cietoksnī", taču šis vārtu guvuma netika ieskaitīts.

Spēles 51.minūtē pie Latvijas izlases vārtiem sekmīgi nospēlēja Ulza Maksuti, kura ar atmugurisku sitienu raidīja bumbu mērķī. Vēl pēc 11 minūtēm Sandra Voitāne nogāza pretinieci soda laukuma stūrī un uz latviešu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru ar spēcīgu raidījumu augšējā stūrī realizēja Andonova - 4:1.

Latvijas futbolistes vārtu rāmī sita piecas reizes, bet pretinieces - septiņas reizes.

26.oktobrī mājās būs mačs pret vienu no pasaules vadošajām sieviešu futbola valstsvienībām Angliju.

Sešus punktus divās spēlēs sakrājušas Anglija, Austrija un Ziemeļīrija, Ziemeļmaķedonijai ir trīs punkti trīs cīņās, bet bez punktiem ir trīs dueļus aizvadījusī Latvija un divus mačus nospēlējusī Luksemburga.

Salīdzinot ar izlases nometni septembrī, galvenais treneris Romāns Kvačovs kandidātu rindās veicis vairākas izmaiņas - izsauktas vārtsardzes Asnāte Lindermane un Agnese Mandrika, kā arī pussardzes Alīna Šilova un Anastasija Čemirtāne. Tāpat sastāvā iekļautas aizsardzes Liāna Rožaščonoka un Džeina Eglīte, kuras uz valstsvienību bija izsauktas arī septembrī, tomēr komandai dažādu iemeslu dēļ nepievienojās.

Kandidāšu sarakstā, salīdzinot ar septembri, šoreiz nav Lauras Siņutkinas, Alīnas Skļemenovas, Sofijas Garančas, Lauras Sondores, Evelīnas Freidenfeldes, Signijas Šenbergas un Annas Marijas Valakas. Paralēli Latvijas nacionālās izlases spēlēm risinās arī Eiropas čempionāta atlase U-19 vecuma jaunietēm.

Septembrī Latvijas izlase kvalifikācijas cikla pirmajās divās spēlēs zaudēja Austrijai mājās (1:8) un Ziemeļīrijai izbraukumā (0:4). Arī Ziemeļmaķedonijas kontā ir divi zaudējumi - 0:8 viesos pret Angliju un 0:6 mājās pret Austriju.

Anglijas izlase, kas labāko četriniekā bijusi pēdējos trīs Eiropas un pasaules meistarsacīkšu finālturnīros, bez panākuma pār Ziemeļmaķedoniju vēl arī ar 10:0 izbraukumā sagrāvusi Luksemburgu.

Atlases sacensības ilgs līdz nākamā gada septembrim. Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz Austrāliju un Jaunzēlandi. Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 spēcīgākās izlases no visas pasaules.