Latvijas futbolistes Pasaules kausa priekšsacīkšu kvalifikācijas kārtu sāk ar Igaunijas sagraušanu

Latvijas sieviešu futbola izlase Pasaules kausa (PK) priekšsacīkšu kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ceturtdien Gruzijā ar 4:0 (2:0) pārspēja Igauniju.

Latvijas futbolistes aizvadīja veiksmīgu pirmā puslaika noslēgumu, vispirms 37.minūtē ar vārtu guvumu izceļoties Anastasijai Fjodorovai, bet minūti pirms došanās uz ģērbtuvēm precīzi sitot Elīzai Spruntulei.

Savukārt otrā puslaika vidū Latvijas dāmas savu pārsvaru dubultoja. Trešo bumbu igauņu vārtos ieraidīja Sandra Voitāne, bet nedaudz vēlāk Olga Ševcova panāca 4:0.

Plkst.15 šīs pašas apakšgrupas spēlē turnīra saimniece Gruzija spēkosies ar Kazahstānu.

Latvietes nākamo cīņu aizvadīs sestdien, kad spēkosies ar Kazahstānu, bet nākamajā otrdienā būs duelis ar Gruziju.

Pasaules kausa priekšsacīkšu kārtā 16 izlases sadalītas četrās grupās pa četrām valstsvienībām katrā. Nākamajā kārtā iekļūs katras apakšgrupas uzvarētāja un labākā no otro vietu ieguvējām, kuras rezultāti tiks ņemti vērā pret grupas uzvarētāju un trešās vietas ieguvēju.

Kvalifikācijas grupu kārtā šīs piecas izlases pievienosies 30 komandām. Otrajā posmā 35 izlases sadalītas septiņās grupās pa piecām komandām katrā aizvadīs divu apļu turnīru. Septiņas apakšgrupu uzvarētājas kvalificēsies finālturnīram. Savukārt četras labākās otro vietu ieguvējas, ņemot vērā to rezultātus pret apakšgrupu uzvarētājām, trešo un ceturto vietu ieguvējām, iekļūs "play-off" kārtā, kurā noskaidrosies vēl viena finālturnīra dalībniece.

Latvijas izlases rindās šajā turnīrā spēlē 18 futbolistes, no kurām desmit pārstāv iepriekšējo četru gadu Latvijas Siviešu futbola līgas (SFL) čempionvienību RFS.

Tāpat komandā iekļautas divas leģionāres. Vārtsardze Anastasija Čumika pārstāv "Le Moyne" koledžu ASV, bet Monika Estere Štube pārstāv slavenā Anglijas kluba "Leeds" dāmu komandu.

Savainojumu dēļ komandai Gruzijā nevarēs palīdzēt divas no sākotnējā kandidātu sarakstā iekļautajām futbolistēm. Anastasija Čemirtāne 18.februārī pārbaudes spēlē pret Lietuvas klubu "Gintra Universitetas" guva savainojumu, un traumas dēļ nevarēs palīdzēt arī Vācijas klubu Lihtenbergas SV47 pārstāvošā Ieva Bidermane.

2019.gada Pasaules kauss sievietēm norisināsies Francijā. Eiropas zonai šajā finālturnīrā atvēlētas astoņas vietas, kā arī viena vieta mājiniecēm francūzietēm.

2015.gada Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtā Latvijas izlase palika trešajā vietā savā apakšgrupā, nākamajam posmam nekvalificējoties.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs Pasaules kausa priekšsacīkšu kvalifikācijas kārtā:

vārtsardzes - Antasija Čumika ("Le Moyne" koledža, ASV), Marija Ibragimova, (RFS);

aizsardzes - Olga Matīsa, Anastasija Ročāne, Anna Krūmiņa, Elīza Spruntule (visas - RFS), Anna Propošina (Liepājas LSSS);

pussardzes - Viktorija Zaičikova, Sandra Voitāne (abas - RFS), Anastasija Fjodorova ("Rēzeknes BJSS"/"Progress"), Karlīna Miksone, Rebeka Tīle, Tatjana Baličeva (visas Liepājas LSSS), Monika Estere Štube ("Leeds Ladies", Anglija);

uzbrucējas - Olga Ševcova, Liene Vāciete, Renāte Fedotova, Kristīne Giržda (visas - RFS).