Latvijas futbolistes Pasaules kausa kvalifikāciju sāk ar smagu zaudējumu Austrijai

Latvijas sieviešu futbola valstsvienība piektdien Liepājā ar 1:8 zaudēja Austrijas izlasei pirmajā spēlē 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupā, liecina rīkotāju informācija. Sešus vārtus latvietes ielaida otrajā puslaikā.

Laukuma saimniecēm vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva Viktorija Zaičikova.

Mājinieces 12. minūtē izvirzījās vadībā – Zaičikova pēc centrējuma soda laukumā tika pie bumbas un sita pāri vārtsardzei Manuelai Cinsbergerei. Tomēr pēc piecām minūtēm austrietes panāca izlīdzinājumu, bet pēc nospēlētas pusstundas vienu vārtu pārsvars jau piederēja viešņām. Marija Terēze Hēbingere raidīja tīklā Latvijas vārtsardzes Enijas Annas Vaivodes atsisto bumbu, savukārt Nikola Billa ar sitienu no vārtsarga laukuma robežas panāca Austrijai 2:1 pārsvaru.

Pēc pārtraukuma stāvokļa noteicējas bija Austrijas futbolistes – izcēlās Barbara Dunsta, Karina Veningere, Laura Feierzingere un divus vārtus guva Katja Veinerreitere, bet Billa realizēja 11 metru soda sitienu.

Kvalifikācijas grupā Latvijas izlase divu apļu turnīrā spēlēs arī pret Angliju, Ziemeļīriju, Ziemeļmaķedoniju un Luksemburgu. Izlozē Latvija bija izlikta piektajā no sešiem groziem, tādējādi teorētiski ir otrā vājākā komanda grupā.

Latvijas izlases galvenā trenera amatā kvalifikācijas cikla pirmajā spēlē debitēja Romāns Kvačovs. Nākamo spēli latvietes aizvadīs 21. septembrī Belfāstā pret Ziemeļīriju.

Kvalifikācijas spēles deviņās grupās ilgs līdz 2022. gada septembrim. Grupu uzvarētājas nodrošinās dalību Pasaules kausa finālturnīrā, kas 2023. gada jūlijā un augustā 32 valstsvienību konkurencē risināsies Austrālijā un Jaunzēlandē, bet deviņas otrās vietas ieguvējas cīņu par vēl trim ceļazīmēm turpinās izslēgšanas spēlēs.