Latvijas bobslejisti iemēģina Pekinas olimpisko trasi

Baltijas čempionāta posms motošosejā

PK kvalifikācijas spēle sieviešu izlasēm Latvija - Anglija

Latvijas futbolistes ielaiž 10 vārtus zaudējumā spēcīgajai Anglijai

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla ceturtajā spēlē "Daugavas" stadionā ar rezultātu 0:10 kapitulēja vienai no planētas vadošajām valstsvienībām Anglijai, ciešot lielāko zaudējumu valstsvienības vēsturē.

Anglijas futbolistes lielo finālturnīru kvalifikācijā nav zaudējušas kopš 2002. gada novembra jeb 64 mačus pēc kārtas.

Pirmos divus vārtus pretiniecēm guva Ella Tūne, kura astotajā un 12. minūtē bija precīza. Mača 25. minūtē latvietes kļūdījās bumbas ievadīšanā spēlē, kas ļāva Elenai Vaitai iziet vienatnē pret mājinieču vārtsardzi Eniju Annu Vaivodi un panākt 3:0. Astoņas minūtes vēlāk pēc soda sitiena Millija Braita guva vēl vienus vārtus Anglijas labā.

Spēles 38. minūtē Vaivode parūpējās par Latvijas izlases spilgtāko epizodi šajā mačā. Latviešu vārtsardze atvairīja Vaitas izpildīto 11 metru sitienu un Betas Mīdas atkārtoto raidījumu.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieces noturēja vārtus neskartus desmit minūtes, līdz Mīda pēc ielaušanās soda laukumā panāca 5:0. Puslaika vidū Tūne apspēlēja latviešu aizsardzību un no tuvas distances ieraidīja bumbu vārtos. Vēl divas minūtes vēlāk Reičela Deilija no apmēram viena metra panāca 7:0.

Tuvojoties pamatlaika beigām, Latvijas izlases spēle paira pavisam, kas pretiniecēm no 79. līdz 82. minūtei ļāva gūt vēl trīs vārtus. Viešņām izcēlās Lea Viljamsone, Džordžija Stenveja un Deilija.

Anglietes vārtu rāmī sita 17 reizes, bet latvietes – nevienu.

Anglija ar 12 punktiem četrās spēlēs ir grupas līdere, deviņus punktus trīs mačos guvusi Austrija, seši punkti ir trīs spēles aizvadījušajai Ziemeļīrijai, pa trīs punktiem četros dueļos guvušas Ziemeļmaķedonija un Luksemburga, bet Latvija vienīgā cīnās bez punktiem.

Ceturtdien latvietes mājās ar 1:4 zaudēja Ziemeļmaķedonijai, bet anglietes sestdien savā laukumā ar 4:0 uzvarēja Ziemeļīriju.

Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 102. vietu, bet Anglija ir astotā.

Neapšaubāmās grupas favorītes ir anglietes jeb "lauvenes", kuras pēdējos divos finālturnīros sasniegušas labāko četrinieku, 2015. gadā izcīnot bronzu, bet 2019. gadā – ceturto vietu. Tāpat anglietes ir divkārtējas Eiropas vicečempiones.

Salīdzinot ar izlases nometni septembrī, galvenais treneris Romāns Kvačovs kandidātu rindās veica vairākas izmaiņas – izsauktas vārtsardzes Asnāte Lindermane un Agnese Mandrika, kā arī pussardzes Alīna Šilova un Anastasija Čemirtāne. Tāpat sastāvā iekļautas aizsardzes Liāna Rožaščonoka un Džeina Eglīte, kuras uz valstsvienību bija izsauktas arī septembrī, tomēr komandai dažādu iemeslu dēļ nepievienojās.

Kandidāšu sarakstā, salīdzinot ar septembri, šoreiz nebija Lauras Siņutkinas, Alīnas Skļemenovas, Sofijas Garančas, Lauras Sondores, Evelīnas Freidenfeldes, Signijas Šenbergas un Annas Marijas Valakas. Paralēli Latvijas nacionālās izlases spēlēm risinājās arī Eiropas čempionāta atlase U-19 vecuma jaunietēm.

Septembrī Latvijas izlase kvalifikācijas cikla pirmajās divās spēlēs zaudēja Austrijai mājās (1:8) un Ziemeļīrijai izbraukumā (0:4). Arī Ziemeļmaķedonijas kontā ir divi zaudējumi – 0:8 viesos pret Angliju un 0:6 mājās pret Austriju.

Anglijas izlase, kas labāko četriniekā bijusi pēdējos trīs Eiropas un pasaules meistarsacīkšu finālturnīros, bez panākuma pār Ziemeļmaķedoniju vēl arī ar 10:0 izbraukumā sagrāvusi Luksemburgu.

Atlases sacensības ilgs līdz nākamā gada septembrim. Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz Austrāliju un Jaunzēlandi. Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 spēcīgākās izlases no visas pasaules.