Latvijas futbola valstsvienība Nāciju līgā startē ar neizšķirtu pret Andoru

Latvijas izlases futbolisti galvenā trenera Daiņa Kazakeviča debijā ceturtdien "Daugavas" stadionā Rīgā nospēlēja neizšķirti 0:0 pret Andoras valstsvienību pirmajā mačā Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas zemākā līmeņa pirmajā grupā, liecina organizatoru informācija. Daudz uzbrukušie mājinieki otrajā puslaikā nerealizēja 11 metru soda sitienu un palika mazākumā pēc Vladislava Gutkovska noraidījuma.

Pirmajā spēlē kopš pērnā novembra vidus Latvijas izlase pastāvīgi uzbruka, bet spiediens neizmainīja rezultātu. Tuvu panākumam laukuma saimnieki bija jau pirmajās minūtēs, kad pēc Jāņa Ikaunieka izpildītā soda sitiena bumba aizlidoja gar pašu vārtu stabu. Latvijas izlase kontrolēja spēli laukuma vidusdaļā un centās veidot asus uzbrukumus, kam pietrūka rezultatīvs noslēgums. Viesu vārtsargs Hoseps Gomess bieži iesaistījās spēlē, taču brīnumi sava cietokšņa nosargāšanai viņam nebija jārāda.

Lieliska iespēja atklāt rezultātu Latvijas izlasei radās 55. minūtē, kad soda laukumā nogāza Gutkovski, tomēr Ikaunieka izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja Gomess. Andoras futbolistiem veiksmīgais pavērsiens stiprināja pārliecību par sevi un viņi izmēģināja laimi uzbrukumā, gandrīz pirmoreiz liekot iesaistīties spēlē mājinieku vārtsargam Pāvelam Šteinboram.

Latvijas izlase 71.minūtē palika 10 vīru sastāvā. Laukuma vidū atklāti turēja Gutkovski, par ko Latvijas uzbrucējs saskaitās un iesita pretiniekam ar elkoni. Tiesnesis nekavējās Gutkovskim parādīt sarkano kartīti.

Tuvu vārtu guvumam Latvijas futbolisti bija 80.minūtē, tomēr Cigaņika ar galvu sisto bumbu atvairīja vārtu stabs. Jau kompensācijas laikā tikai vārtsarga un aizsardzības pašaizliedzība palīdzēja Andorai noturēt vārtus neskartus.

Nāciju līgas D līmeņa pirmās grupas uzvarētāji nākamajā sezonā pakāpsies uz C līmeni, kas turnīrā ir trešā augstākā pakāpe. D līgā ir pulcējušās Eiropas vājāko futbola valstu izlases.

Latvijas nākamā pretiniece Malta ceturtdien izbraukumā ar 2:3 zaudēja Fēru salu izlasei.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlase svētdien, 6.septembrī, dosies laukumā Maltā, bet pirmo apli pabeigs ar spēli 10.oktobrī Fēru salās. Pirms mēroties spēkiem ar Fēru saliniekiem, Latvijas izlase 7.oktobrī Pogoricā aizvadīs pārbaudes spēli pret Melnkalni. Otrā apļa spēles Nāciju līgas grupā noslēgsies 17.novembrī.