Latvijas futbola valstsvienība Gruzijā zaudē pēc ielaistas «pendeles»

Lielākoties no aizsardzības spēlējusī Latvijas futbola izlase svētdien viesos Tbilisi ar 0:1 zaudēja Gruzijas valstsvienībai Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas grupas mačā, liecina organizatoru informācija. Laukuma saimniekiem uzvaras vārtus ar 11 metru soda sitienu 77.minūtē guva Tornike Okriašvili.

Divās spēlēs Latvijas futbolisti vēl nav guvuši nevienus vārtus, sarežģījot izredzes izpildīt uzdevumu iegūt pirmo vietu četru komandu grupā. Favorīti gruzīni turpretim abās pirmajās spēlēs izcīnīja uzvaras, nostiprinoties līderpozīcijās grupā.

Gruzijas izlases aktivitāte uzbrukumā pirmajā stundas ceturksnī iespieda viesus savā laukuma pusē, tomēr bīstamu situāciju pie Andra Vaņina sargātajiem vārtiem nebija daudz. Vistuvāk mērķim sita Valērijs Kazaišvili 19.minūtē, kad bumba aizlidoja gar vārtu apakšējo stūri. Lai gan Latvijas futbolistu centieni uzbrukumā bija reti un nesekmīgi, spēle puslaika turpinājumā vairāk risinājās laukuma vidusdaļā.

Latvijas izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens pamatsastāvā uzbrukuma līnijā laukumā laida Vladislavu Gutkovski, Ivanu Lukjanovu un Artūru Karašausku, bet malā tika atstāti Dāvis Ikaunieks un Valērijs Šabala.

Pēc pārtraukuma atklātākā futbolā Latvijas izlase biežāk meklēja iespējas uzbrukumā un 58.minūtē Gutkovskis bīstamā epizodē no labas pozīcijas pēc Lukjanova centrējuma sita ar galvu, tomēr nekļūdīgi nospēlēja vārtsargs Giorgi Lorija.

Laukuma saimnieku spiediens pamazām atkal pieauga un 66.minūtē pēc stūra sitiena gruzīniem izdevās raidīt bumbu vārtos, bet rezultāts nemainījās tiesneša fiksētas aizmugures dēļ. Lai gan Latvijas aizsardzībā lielu robu nebija, mājinieki spēja radīt arī bīstamas situācijas. Gar vārtu pašu apakšējo stūri sita Džaba Kankava, bet lielākā daļa sitienu tika bloķēti.

Latvijai neveiksmīga bija 76.minūte, kad galvenā tiesneša palīgs saskatīja, ka Vitālijs Maksimenko uzsita pa kāju Giorgi Čakvetadzem, kurš ar bumbu devās uz vārtiem soda laukumā. Soģa piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Okriašvili. Lorijam savas prasmes vēl bija jāapliecina pēc Karašauska sitiena 82.minūtē, tomēr izglābties no zaudējuma nepalīdzēja arī ofensīva kompensācijas laikā, kad stūra sitieni pie gruzīnu vārtiem sekoja viens otram.

UEFA Nāciju līgā Latvija spēlē vājākajā D līmenī, kur grupā jātiekas arī ar Kazahstānu. Pirmajā mačā grupā Latvijas izlase mājās nospēlēja 0:0 pret Andoru. Pēc divu apļu izspēles grupas spēcīgākā komanda iekļūs D līgas pusfinālā. Pirmā spēle pret Kazahstānu Latvijas izlasei paredzēta 13.oktobrī Rīgā.

Pat vājākās D līgas uzvarētāji nodrošinās dalību 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Nāciju līga lielākoties gan paredzēta kā valstsvienību līdzšinējo pārbaudes spēļu aizstājēja.