Latvijas futbola šefs Mežeckis: 48 komandas Pasaules kausa finālturnīrā šķiet par daudz

Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) lēmusi no 2026. gada Pasaules kausa finālturnīra dalībnieču skaitu palielināt no 32 līdz 48 komandām. FIFA prezidents Džanni Infantīno iepriekš izteicās, ka līdz ar dalībvalstu skaita pieaugumu futbols būs ieguvējs visā pasaulē. Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis gan uzskata, ka izmaiņu rezultātā komandu skaits finālturnīrā tomēr būs pārmērīgs.

Iepriekšējo reizi Pasaules kausa finālturnīru komandu skaita palielināšana notika 1998. gadā, kad 24 izlašu vietā piedalījās 32 vienības. Arī mūsdienās 32 valstu izlases tiek sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām katrā, bet otrdien FIFA pavēstīja, ka no 2026.gada finālturnīros piedalīsies par 16 komandām vairāk jeb 48 valstsvienības.

Mežeckis Latvijas Radio pauda pārliecību, ka jauninājums Eiropai lielas izmaiņas nenesīs, jo trīs papildu vietas turnīrā neko daudz nemainīs. Pārmaiņas varētu palīdzēt futbola popularizēšanā citur pasaulē, kā arī vairāk komandu nozīmēs lielākus ieņēmumus, skatījumu no biznesa puses atklāja Mežeckis. 

"[Eiropas Futbola federāciju savienības] UEFA pozīcija un arī mūsu, ka 48 komandas izskatās par daudz. Jau pēc iepriekšējām izmaiņām, kad turnīru paplašināja līdz 32 komandām, bija viedoklis, ka arī tas ir par daudz," sacīja Mežeckis.

UEFA iepriekš norādīja, ka 2026.gada turnīrā sev vēlas 16 vietas līdzšinējo 13 vietā. Paredzams, ka 48 valstsvienības tiks sadalītas 16 grupās pa trim komandām katrā. Plānots, ka spēļu skaits turnīrā pieaugs no 64 līdz 80 spēlēm. Tai pašā laikā komandām nepalielināsies aizvadāmo spēļu skaits turnīra garumā.

"Nav lielākas iespējas popularizēt futbolu savā valstī, kā piedaloties Pasaules kausā," vienu no dalībvalstu loka paplašināšanas iemesliem minēja FIFA prezidents Džanni Infantīno, nenoliedzot, ka šāds solis ļaus iegūt arī finansiālā ziņā. FIFA aprēķini liecina, ka komandu skaita palielināšana ļaus nopelnīt pat aptuveni 600 miljonus eiro vairāk.

Viens no Latvijas izlases treneriem Andris Riherts FIFA lēmumu dēvē par nedaudz absurdu. Fantastisks pasākums, kur spēlēs gandrīz ceturtā daļa pasaules valstu izlašu, uzsvēra treneris. Viņaprāt, tas ir izmēģinājums, kā nopelnīt vēl vairāk un pamudināt daļu valstu vairāk ieguldīt sporta veida attīstībā.

Runājot un domājot par lielajiem futbola svētkiem, šad un tad uznāk skumjas. Nav noslēpums, ka uz nākamajiem Pasaules kausa finālturnīriem, kas 2018.gadā notiks Krievijā un 2022.gadā - Katarā, krīt korupcijas aizdomu ēna, kā dēļ turpmāk prestižā turnīra organizatorus noteiks FIFA kongress, nevis FIFA izpildkomiteja, kā tas bija līdz šim.

Prognozējams, ka 2026.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs varētu norisināties Ziemeļamerikā. Sadarbībai šī mērķa realizēšanai grasoties apvienoties ASV, Kanādas un Meksikas futbola federāciju vadības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti