Latvijas futbola klubi lūdz palīdzību federācijai dīkstāves seku mazināšanā

Latvijas Futbola federācijai (LFF) kā par sporta veidu atbildīgajai organizācijai būtu jāuzņemas krīzes vadība, aktīvi un tālredzīgi iesaistoties dīkstāves problēmu risināšanā, otrdien publicētajā atklātajā vēstulē pauda 16 futbola klubu pārstāvji.

Pašlaik apmēram 65% jauno futbolistu trenējas privātos futbola klubos, kuru finanses nodrošina sponsori un audzēkņu vecāki. Tomēr privātiem klubiem atšķirībā no sporta skolām nav iespēja dīkstāvi pārciest ar valsts un pašvaldību dotāciju palīdzību. Savukārt vecāku iespējas dīkstāves apstākļos ir krīzes ietekmētas.

Valsts piedāvāto ārkārtas situācijas atbalsta sistēmu futbolā liedzot pielietot ļoti izplatītā uzņēmuma un pakalpojuma līgumu prakse.

Atklātās vēstules autori aicina operatīvi radīt atbalsta mehānismus klubiem un citiem futbolā strādājošajiem, tostarp atceļot 2020. gada biedra naudu, kā arī norīkot kompetentu konsultantu, kas sniegtu futbola klubiem atbalstu un konsultācijas par Ministru kabineta noteikumu dīkstāves pabalstu darbiniekiem piemērošanu.

LFF arī ir aicināta izstrādāt atbalsta mehānismu, lai futbola klubi, kuri treneru atalgojumam nesaņem valsts dotāciju un neatbilst dīkstāves pabalstu saņemšanai, gūtu atbalstu no federācijas budžeta. Federāciju aicina atbalstīt klubus ar vienu valstī noteikto minimālo algu par katru treneri un izskatīt citas finansēšanas iespējas. 

Vēstuli ir parakstījuši arī Latvijas čempioni "Riga" FC . Latvijas futbolā ir apmēram 20 000 reģistrētu futbolistu un 638 licencēti treneri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti