Latvijas futbola izlasi gaida atvadas no «Skonto» stadiona

Latvijas futbolisti 15.oktobrī aizvadīs, visticamāk, pēdējo spēli "Skonto" stadionā, kas kalpo kā valstsvienības mājvieta kopš 2000.gada. Pasaules kausa kvalifikācijas cikla noslēgumā Latvijas izlase uzņems Slovākiju, bet turpmāk izlasei, ļoti iespējams būs jāmeklē jaunas mājas.

Gadsimtu mijā bija labs iemesls, lai bijušā „Dinamo" stadiona vietā blakus apjumtajai hallei taptu "Skonto" stadions, ko atklāja 2000.gadā. Sākotnēji tajā bija paredzētas 7500 skatītāju vietas, jo dienvidu tribīne palika neuzbūvēta. Tā bija nākamā posma iecerēs, kad turpat blakus bijušajā Rīgas Taksometru parka teritorijā būvēs Sporta halli un Ledus halli. Tās arī tika uzceltas īsam mūžam, pielaikojot šīs ēkas Eirovīzijas vajadzībām un pasaules hokeja čempionātam.

Pāris reizes, arī unikālajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pret Turciju 2003.gada novembrī, tika uzslieta saliekamā dienvidu tribīne un skatītāju skaits pieauga līdz 9500. Visvēsturiskākā uzvara 1:0 pār Turciju pavēra Latvijas izlasei ceļu uz Euro-2004 finālturnīru.

Tobrīd „Skonto" dominance Latvijas futbolā bija gandrīz neapstrīdama. Valsts čempionu kausi stājās rindā viens aiz otra. Valsts izlasē tikai retais spēlētājs nebija izgājis Skonto skolu. Eiropas Čempionvienvienību kausā „Skonto" jau bija ticies ar „Barcelona", „Napoli", „Chelsea". Bija sensacionāli pieveicis Skotijas „Aberdeen". Stadiona zālienā tika ieausti speciāli diegi, kas stiprināja tā sakņu sistēmu. Tas bija unikāls visā Baltijā.

Jau vairākus gadus abas halles ir nojauktas, bet stadions pārgājis „Parex" slikto kredītu pārņēmējas „Revertas" īpašumā. Līdz ar to kļuva par sporta būvi bez profilam atbilstoša saimnieka. 25.oktobrī paredzēts izsolīt teritoriju, kurā atrodas arī „Skonto" stadions. Sākumcena ir 12,5 miljoni latu. Par izsoli esot interese un bankas pārstāvji cer, ka pie šīs summas interesenti neapstāsies un tiks atgūta daļa no sliktajiem kredītiem.

Žēl, ka no Rīgas kartes pazudīs viena sporta būve. Naivi cerēt, ka nākotnes saimnieku iecerēs stadions varētu palikt. Un par to „liels paldies" LFF prezidentam Guntim Indriksonam, kas ilgu laiku bija arī „Skonto" prezidents. Klubam, kas aizsedzās ar sportiskas nācijas audzināšanu un cīņu pret likumpārkāpējiem, savulaik tika atdots „Dinamo" stadions, kas 1945.gada tika uzbūvēts Kristīgās jaunatnes savienības sporta laukuma vietā.

Atklāts tagad ir cits jautājums – kur tuvākajos gados spēlēs Latvijas izlase? Par to pēc nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti