Latvijas futbola izlasei zaudējums 0:3 pārbaudes spēlē ar Japānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas futbola izlase pārbaudes spēlē izbraukumā piedzīvoja zaudējumu Āzijas kontinenta spēcīgākajai valstsvienībai Japānai ar rezultātu 0:3 .

Spēles ievadā neapšaubāms teritoriālais pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kurus cīņā sauca pārpildītas stadiona tribīnes. Pirmajās 15 minūtēs bīstami pietuvoties Andra Vaņina sargātajiem vārtiem gan mājiniekiem izdevās tikai vienu riezi, kad kopējiem spēkiem bumba ļoti bīstamā situācijā tika izraidīta no soda laukuma. Mača turpinājumā notikumus laukumā joprojām kontrolēja Japānas izlase, aizvien regulārāk pietuvojoties Latvijas komandas vārtiem.

Rezultātu japāņi atklāja 41.minūtē. Pēc ielaušanās soda laukumā izklupienā bumbu Vaņina vārtos pārvirzīja Šindzi Okazaki - sākotnēji bumba atsitās pret tālo vārtu stabu, taču pēc tam šķērsoja vārtu līniju. Okazaki guva vēl otros vārtus, bet reizi izcēlās Keisuke Honda.

Latvijas izlasei šis ir pirmais mačs 2013.gadā.

Japānas izlase FIFA rangā pašlaik ieņem 21.vietu, bet Latvija atrodas 104.pozīcijā. Iepriekšējo reizi abas izlases savā starpā tikās 2005.gada 8.oktobrī Rīgā, kad Latvijas valstsvienības ilggadējā aizsarga Mihaila Zemļinska atvadu spēlē tika nospēlēts neizšķirti 2:2. Toreiz Latvijas izlases rindās vārtus guva Vits Rimkus un Andrejs Rubins.
Latvijas izlase 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra G apakšgrupas kopvērtējumā ar trim punktiem četrās spēlēs ieņem piekto vietu, apsteidzot vien Lihtenšteinu. Nākamā spēle turnīrā Latvijas vienībai paredzēta marta beigās izbraukumā tieši pret Lihtenšteinu.